7 lipca 2022

  • lipca 07, 2022

Uwaga! W dniu 29.08.2022 ankieta zgłoszeniowa została zamknięta. Dziekujemy wszystkim za udział!

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej uruchamia nową formę wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. 4 lipca 2022 r., odbyło się spotkanie z Wojewodą Dolnośląskim - Jarosławem Obremskim w wyniku którego była podpisana umowa między Polskim Instytutem Współpracy Obywatelskiej a Urzędem Wojewódzkim. 

“W ramach współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim w najbliższym czasie przygotujemy kilkadziesiąt paczek z darami rzeczowymi dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy. Takie potrzeby zgłaszali nam uczestnicy naszych projektów i słuchacze szkoły języka polskiego “Witaj Wrocław”, - opowiada Maksym Wołosewicz, Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.


Kto może otrzymać paczkę?


W pierwszej kolejności, paczki otrzymają uczestnicy naszych programów: wolontariuszy “Dobrego startu w Polsce” i uczniowie szkoły “Witaj Wrocław. Warunkiem koniecznym otrzymania paczki jest wjazd do Polski po 24.02.2022 z powodu działań wojennych na Ukrainie. 


Jak osoby mogą zgłosić zapotrzebowanie na paczkę?

Zgłoszenie na otrzymanie paczki można złożyć za pomocą ankiety. Wypełnienie ankiety nie jest równoznacznie otrzymaniem paczki. Skontaktujemy się z osobami, które otrzymają paczki. Uwaga! Liczba paczek jest ograniczona. Szczegóły w ankiecie zgłoszeniowej. 


Co można zgłosić?


Mogą być zgłoszone np. produkty spożywcze, higieny osobistej, chemia gospodarcza, artykuły dziecięce, odzież, obuwie itd. Nie kupujemy wyrobów alkoholowych i tytoniowych, bonów czy kart podarunkowych, losów na loterie czy usług telekomunikacyjnych.


👉 Ankieta zgłoszeniowa 👈 (zgłoszenia do 29.08.2022 r.)


Od miesięcy pomagamy ukraińskim uchodźcom 


Ten projekt jest kontynuacją naszych stałych działań na rzecz uchodźców z Ukrainy. W ciągu ostatnich miesięcy przeprowadziliśmy szereg działań takich jak np: 

Wsparcie informacyjne, wsparcie konsultacyjne, bezpłatne zakwaterowanie w Travel House, Bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców , Bezpłatne kursy j.polskiego dla mieszkańców Opole itd.


Główna strona

Dobry blog o Polsce

Facebook

Instagram


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *