6 kwietnia 2022

  • kwietnia 06, 2022

Chcesz nauczyć się języka polskiego? Zapisz się do Szkoły  «Witaj Wrocław» na bezpłatny intensywny kurs języka polskiego dla uchodźców! W ramach kursu zorganizujemy trzy dwutygodniowe edycje dla ok. 150 osób z całej Polski (dla początkujących jak i zaawansowanych). Zajęcia będą prowadzone w formie ONLINE. 


Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej rozpoczął rekrutację na bezpłatny intensywny kurs języka polskiego dla uchodźców. Kurs języka polskiego jest finansowany z budżetu Państwa z dotacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Uwaga! Nabór zakończony.

Podsumownie "Bezpłatnych kursów j. polskiego dla uchodźców"

💓 Wersja ukraińska (UA) 

👉 Wersja rosyjska (RU) Kto może wziąć udział?

Do udziału w projekcie zapraszamy obywateli Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju z powodu wojny i przejechali do Polski po 24 lutego 2022 r.. Zapraszamy też obywateli Białorusi, którzy opuścili swój kraj w wyniku represji politycznych, a także obywateli innych krajów, którzy zostali zmuszeni do opuszczenie Ukrainy w wyniku rosyjskiej agresji. Aplikować mogą wyłącznie osoby powyżej 16 roku życia obecnie przebywające w Polsce. 


👉 Zgłoszenie na kurs  👈


Co obejmuje Intensywny Kurs Języka Polskiego?

Zaplanowaliśmy trzy edycje intensywnych dwutygodniowych kursów dla ok 9-12 grup (dla łącznie ok. 150 słuchaczy). Liczba osób jak i poziom będzie dostosowany do ostatecznej liczby zgłoszeń, ich preferencji poziomu lub na podstawie testów poziomujących (poziomy A0, A1, A2). Zajęcia będą odbywać się ok. 3-5 razy w tygodniu po 3 godziny akademickie, w formie ONLINE (przeważnie w dni robocze). Każdy uczestnik może wziąć udział wyłącznie w jednej edycji kursu (dwa tygodnie). 


Wstępny plan zajęć:

💥 25.04.2022 - 8.05.2022 (Pierwsza edycja)

💥 16.05.2022 - 29.05.2022 (Druga edycja) 

 💥 06.06.2022 - 19.06.2022 (Trzecia edycja) 

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie procesu edukacyjnego.

Liczba osób jak i poziom będzie dostosowany do ostatecznej liczby zgłoszeń, ich preferencji poziomu lub na podstawie testów poziomujących (poziomy A0, A1, A2).  Powstaną też grupy “zerowe” dla tych, którzy jeszcze nigdy nie uczyli się języka. 


 Program bezpłatnego intensywnego kursu obejmuje:

✓ wykłady z gramatyki i ortografii;
✓ opanowanie języka w rozmowie i czytaniu;
✓ zajęcia polskiego klubu dyskusyjnego;
✓ zajęcia edukacyjne i integracyjne;
✓ test końcowy i otrzymywanie certyfikatu.

Ważna informacja: Dodatkowo każdy z uczestników będzie miał możliwość indywidualnej porady prawnej z głównych tematów związanych z życiem w Polsce (np. legalizacja pobytu, otrzymanie numeru PESEL, zameldowanie itd).

Po zakończeniu kursu najlepsi absolwenci będą mogli kontynuować naukę na Długoterminowych kursach polskiego języka w Szkole “Witaj Wrocław” na specjalnych, preferencyjnych warunkach. 


Jak zgłosić się na bezpłatny kurs języka polskiego?
 
Aby wziąć udział w kursie należy najpierw wypełnić 👉 Zgłoszenie na kurs  👈. Później, organizatorzy  skontaktują się z wybranymi uczestnikami i ustalą szczegóły. 

Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny! Nie ma opłat administracyjnych ani wpisowych. Dla osób najbardziej potrzebujacych zapewnimy nieodpłatnie materiały szkoleniowe i podręczniki.
Zgłoszenie należy wypełnić nie później niż do godziny 10:00, dnia 15.04.2022 r. Wyniki naboru konkursowego zostaną ogłoszone do 25 kwietnia 2022 r.  

Proszę zwrócić uwagę – ilość miejsc jest ograniczona! Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznacznie z przyjęciem na kurs. Ostateczną decyzję podejmują organizatorzy. Preferencje dostają matki, samotnie przebywające z niepełnoletnimi dziećmi w Polsce, uczestnicy będący w trudnej sytuacji finansowej, którzy nie mogą pokryć kosztów zajęć z języka polskiego, uczestnicy programu edukacyjnego  «Dobry start w Polsce» i innych projektów Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. 

«Dzięki bezpłatnemu kursowi chcemy pomóc obywatelom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do ubiegania się o azyl w Polsce, obywatelom Białorusi, którzy opuścili swój kraj w wyniku represji politycznych, a także obywatelom innych krajów którzy zostali zmuszeni uciekać z Ukrainy z powodu działań wojennych. Znajomość języka polskiego otworzy przed przejeżdżającymi nowe możliwości studiowania, pracy i codziennego życia w Polsce. Nie ograniczamy się do przyjęcia zgłoszeń z jednego miasta, jesteśmy gotowi nauczyć polskiego języka chętnych z każdego zakątka Polski, dlatego skorzystamy z formy szkoleniowej online, która pozwoli wziać udział w kursach uczestnikom z różnych polskich miejscowości. Dzięki wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP organizujemy ten ważny projekt», - informuje organizator projektu, prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Maksym Wołosewicz


Szkoła Witaj Wrocław i Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej współpracuje z Fundacją Toruńska Inicjatywa Obywatelska (TIO). Sekretariat Szkoły „Witaj Wrocław” znajduje się pod adresem: 54-130, Travel House, Bulwar Ikara 10 we Wrocławiu.  
Kontakt do nas:  biuro@fpiwo.pl
Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *