27 czerwca 2022

  • czerwca 27, 2022

Otrzymaliśmy rekordową liczbę 2800 zgłoszeń, z tego wybraliśmy 153 uczestników. Kursy obejmowały łącznie 300 godzin zajęć! To wyniki jedynie jednego z naszych kilku projektów - bezpłatnego kursu języka polskiego w szkole “Witaj Wrocław”. Wychodzi na to, że w każdym naborze było ponad 18 osób na jedno miejsce!  

Wersja RUS

“Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tak unikalny w skali kraju projekt. Uczniowie otrzymali kompleksową pomoc: bardzo intensywny kurs językowy; bezpłatne doradztwo, m. in. prawne, zapoznali się z polską historią i tradycją w ramach Polskiego Klubu Dyskusyjnego, otrzymali materiały edukacyjne” - opowiada Maksym Wołosewicz, dyrektor szkoły języka polskiego “Witaj Wrocław”. 


Organizatorem projektu “Bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców” jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej. Projekt jest finansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Do udziału w nim zostali zaproszeni obywatele Ukrainy, którzy opuścili swój kraj po 24 lutym br. z powodu działań wojennych, a także obywatele Białorusi, którzy musieli wyjechać ze swojej ojczyzny z powodu prześladowań politycznych.Co otrzymali uczniowie bezpłatnego kursu języka polskiego w szkole “Witaj Wrocław”?

  • kompleksową naukę podstaw języka polskiego (zajęcia z gramatyki, konwersacji, klub dyskusyjny)

  • bezpłatne materiały edukacyjne

  • napięty harmonogram (ok. 30h zajęć dla każdej grupy). 

  • konsultacje indywidualne, m. in. z legalizacji pobytu w Polsce

  • wydarzenia kulturalne, aby jeszcze bardziej zapoznać się z historią Polski i lokalnymi tradycjami.Szkoła “Witaj Wrocław” jest jedną językową szkołą w Polsce, która regularnie organizuje bezpłatne intensywne kursy j. polskiego dla uchodźców i migrantów z Ukrainy i Białorusi. Już za chwilę rozpoczyna się kolejny bezpłatny kurs, tym razem dla migrantów - mieszkańców Opola. Projekt ten jest finansowany pzez Urząd Miasta Opole dzięki naszej stałej współpracy.Bezpłatny intensywny kurs j. polskiego dla białorusinów - finansowany przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej wspólnie z Urzędem Miasta Wrocław.


Jesień 2021: bezpłatny kurs polskiego we Wrocławiu - finansowany przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej wspólnie z Urzędem Miasta Wrocław.


Bezpłatne intensywne kursy języka polskiego dla uchodźców - finansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Polsce. 


Bezpłatny kurs języka polskiego dla mieszkańców Opola - finansowany przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej wspólnie z Urzędem Miasta Opole.


Bardzo się cieszymy, że nasi absolwenci wysoko oceniają naszą pracę! Z ich opiniami możecie się zapoznać w naszym artykule “Witaj Wrocław: Отзывы участников бесплатного интенсивного курса для беженцев..


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *