6 lipca 2022

  • lipca 06, 2022

1 lipca 2022 roku, w szkole “Witaj Wrocław” odbyło się otwarcie bezpłatnego intensywnego  kursu języku polskiego dla mieszkańców miasta Opole.W ramach pierwszej edycji, do zajęć przystąpiły 2 grupy o różnych poziomach znajomości j. polskiego. Zajęcia będą odbywać się przez cały miesiąc w formacie online (3-4 razy w tygodniu).

Wersja RUS

“W pierwszej turze otrzymaliśmy ponad 270 zgłoszeń, co jak na stosunkowo małe miasto jest dużą liczbą. W chwili obecnej 2 grupy rozpoczęły szkolenia o różnym poziomie znajomości języka polskiego (łącznie 30 uczniów). Kolejny nabór na kurs dla mieszkańców Opola zaplanowany jest na sierpień. Jest nam bardzo miło współpracować z Urzędem miasta Opole, dzięki czemu możemy pomóc cudzoziemcom zaadaptować się w Polsce i zacząć mówić po polsku” - komentuje Maksym Wołosewicz, dyrektor Szkoły Witaj Wrocław. 

Zajęcia językowe przeznaczone są dla cudzoziemców przebywających czasowo lub na stałe w Opolu, przede wszystkim dla obywateli Ukrainy przebywających w Polsce, którzy przyjechali w związku z działaniami wojennymi oraz dla obywateli Republiki Białoruś, którzy opuścili swój kraj w wyniku prześladowań politycznych.

Program zajęć w Szkole “Witaj Wrocław”

W ramach bezpłatnego intensywnego kursu zajęcia odbywają się prawie codziennie (3-4 razy w tygodniu). Taka intensywność zajęć pozwoli uczestnikom w krótkim czasie oswoić się z nowym krajem, zapoznać się z historią i kulturą miasta Opole. Grafik zajęć składa się z: zajęć z gramatyki, konwersacji i klubu dyskusyjnego. Pod koniec kursu, uczestnicy przystąpią do testu końcowego i otrzymają certyfikaty. 


Urząd miasta Opole już nie w pierwszy raz wspólnie z Polskim Instytutem Współpracy Obywatelskiej organizuje różne wydarzenia edukacyjne i integracyjne dla cudzoziemców. Przeczytaj więcej tutaj. 

Dobry blog o Polsce

Facebook

Instagram

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube