11 stycznia 2022

 • stycznia 11, 2022

W 2021 roku z sukcesem realizowaliśmy wiele międzynarodowych projektów, wydarzeń i spotkań. Najbardziej ambitne z nich to stały rozwój projektów stałych: Szkoła języka polskiego Witaj Wrocław, coliving Travel House, serwis informacyjny Dobry Blog o Polsce i program edukacyjny Dobry start w Polsce.

Wersję RU możesz przeczytać 👉 tutaj.

W zeszłym roku rozpoczęliśmy też dwa czasowe projekty: “Wrocław przeciwko dyskryminacji migrantów” i “Zmieniamy się na Eko”. Ich bezpłatnych charakter jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Rządu Polskiego (Program Nowe FIO) oraz programu Aktywni Obywatele (tzw. fundusze norweskie i EOG). Jesteśmy także wdzięczni naszemu wieloletniemu partnerowi Fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska za wsparcie merytoryczne.

Szkoła Witaj Wrocław. Doskonałe wyniki wykazała Szkoła języka polskiego Witaj Wrocław: w procesie edukacyjnym wzięło udział 212 uczniów, z których 92% pozytywnie ocenili lektorów i prowadzone zajęcia.
W ramach oferty szkoły odbyło się ponad 20 wydarzeń integracyjnych i ok. 50 nieformalnych spotkań w ramach Polskiego Klubu Dyskusyjnego.

Coliving Travel House. W 2021 roku mini-hotel odwiedziło ponad 600 gości – podobnie jak w latach 2018-2020 otrzymaliśmy nagrody od Booking.com i Airbnb.com za wysoką jakość obsługi. 


Projekt “Dobry start w Polsce” też zwrócił na siebie uwagę. Otrzymaliśmy 204 zgłoszenia, ale z racji elitarnego charakteru programu, ostatecznie przyjęto 18 osób. 94% absolwentów po zakończeniu projektu pozostało w Polsce, co można uznać za spełnienie naszego podstawowego celu jakim jest wsparcie w legalizacji i adaptacji migrantów do życia w Polsce na stałe.


Dobry Blog o Polsce odwiedziło aż 69 000 unikalnych użytkowników! Większość z naszych czytelników mieszka w Polsce, na Białorusi i na Ukrainie.


“Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej w zeszłym roku przeprowadził rekordową ilość wydarzeń - zarówno stacjonarnych, jak i online. Przyjęliśmy na zajęcia kilkuset uczniów z Białorusi, Ukrainy i innych krajów. Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie i wolontariusze biorą aktywny udział w życiu miasta Wrocław i województwa dolnośląskiego. Na 2022 rok jest zaplanowane jeszcze więcej ciekawych projektów, konkursów i spotkań. Będziemy o nich regularnie informować w naszych mediach społeczniowych: Instagram i Facebook, a także na naszych stronach internetowych fpiwo.pl, blogopolshe.pl. Zapraszamy do obserwowania!” - Dyrektor Instytutu, Maksym Wołosewicz.


Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej w 2021 roku miał współpracę merytoryczną i finansową z: Narodowy Instytut Wolności – CRSO, Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy (koordynacja: Fundacja im. Stefana Batorego), Urząd Miasta Wrocław, Urząd Miasta Opole, Inkubator Sektor 3, Toruńska Inicjatywa Obywatelska, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Także w 2021 roku Instytut przystąpił do sieciowych organizacji takich jak: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych i Koalicja Organizacji Mniejszościowych i Migranckich (KOMM).


  Aby dowiedzieć się więcej o naszych projektach obserwujcie nas na stronach:

  Dane rejestrowe

  Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
  Adres korespondencyjny:
  54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
  E-mail: kontakt@fpiwo.pl
  Tel: +48 692 026 615
  KRS 0000716903
  NIP 8943124688
  REGON 36942572000000
  Kim jesteśmy? Więcej o nas

  Szkoła Witaj Wrocław


  Szkoła Witaj Wrocław

  Dobry Blog o Polsce


  Хороший Блог о Польше

  Popularne wpisy

  Aktualna rekrutacja

  Statystyki strony

  Odwiedż nasz kanał na YouTube

  Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko:

  E-mail *

  Wiadomość *