10 września 2021

  • września 10, 2021

Już od września rozpoczynamy dwuletni projekt mający na celu edukację, podniesienie świadomości ekologicznej, a w konsekwencji zmianę naszych nawyków na bardziej eko. Wszystkie działania są skierowane do migrantów z Wrocławia i okolic dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu Nowe FIO. Wszystko to pod nazwą „Zmieniamy się na eko”.


Wersja rosyjska


Jak każde współczesne miasto, Wrocław zmaga się z licznymi wyzwaniami ekologicznymi. Zła jakość powietrza, wysokie natężenie ruchu miejskiego, niski stopień zalesienia to tylko niektóre z nich. Rozwiązanie tych wieloletnich problemów potrzebuje wspólnego zaangażowania całej wspólnoty naszego miasta bez wykluczenia żadnych grup społecznych bądź kulturowych.


W zakresie projektu «Zmieniamy się na eko» przygotowaliśmy szereg różnorodnych wydarzeń, które mają na celu propagowanie zmiany podejścia do ochrony środowiska, zaangażowanie uczestników do inwestowania w kapitał ludzki i zapoznanie uczestników z tym jakie sposoby mają polscy obywatele dla zachowania równowagi w środowisku naturalnym.


Uczestników projektu czeka wiele ciekawych wydarzeń w duchu zero waste, «wymiana ubrań», eko warsztaty hand-made, kulinarne zajęcia, treningi ze specjalistami w dziedzinie eko, tematyczne wycieczki, konkursy (oczywiście z ciekawymi prezentami-niespodziankami). Mamy nadzieję, że praktyczna wiedza, którą zdobędą nasi uczestnicy, będą stosowali we własnym życiu oraz propagowali ją wśród bliskich.


Jeśli chcesz dowiedzieć więcej o poprawnym segregowaniu odpadów, świadomym zakupie
ubrań czy jak stosować oszczędne eko nawyki w swojej kuchni, weź udział w naszych wydarzeniach! Działania zostały zaplanowane od października 2021 do końca sierpnia 2023r.


Bieżące aktualizacje o wydarzeniach w ramach projektu «Zmieniamy się na eko» można śledzić na naszych stronach: 


biuro@fpiwo.pl 


https://www.fpiwo.pl/ 

https://www.blogopolshe.pl

https://www.facebook.com/FPIWODane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *