1 października 2021

  • października 01, 2021

Od października startujemy z ważnym projektem społecznym pt. «Wrocław przeciwko dyskryminacji migrantów» finansowany z programu Aktywni Obywatele — Fundusz Krajowy. 

Dla większości mieszkańców Wrocławia doświadczanie kulturowej i etnicznej różnorodności nie jest nowym doświadczeniem, ale niestety relacje z polskimi mieszkańcami Wrocławia, jak również stosunek polskich mieszkańców Dolnego Śląska do obcokrajowców, nie zawsze jest życzliwy i równoprawny.


👉👉👉Wersja rosyjska (RU)


Projekt «Wrocław przeciwko dyskryminacji migrantów» jest skierowany do obywateli krajów zagranicznych (głównie Ukraińców, Białorusinów, Rosjan), którzy pracują, studiują albo po prostu na stałe mieszkają na Dolnym Śląsku. Projekt ma na celu nagłośnienie problemu dyskryminacji migrantów, obalić niektóre stereotypy związane z przywiązywaniem wagi społeczeństwa do pochodzenia etnicznego migranta, dopuszczenie imigrantów do pełnienia różnych ról i funkcjonowania w społeczeństwie. 


W ramach projektu «Wrocław przeciwko dyskryminacji migrantów» może wziąć udział każdy chętny! Zaplanowaliśmy dużo ciekawych wydarzeń, a mianowicie warsztaty dziennikarskie i szkolenia antydyskryminacyjne, działania rzecznicze skierowane do decydentów politycznych. Zorganizujemy także konkurs dziennikarski, w którym będzie można wybrać atrakcyjne nagrody od Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. Planujemy przeprowadzić też anonimowe badania wśród migrantów, żeby zapoznać się ze wszystkimi szczegółami problemu, które spotykają migrantów w różnych instytucjach państwowych, urzędach i życiu codziennym. Po zakończeniu badań, skontaktujemy się z przedstawicielami wybranych instytucji i organizacji i zaproponujemy rozwiązanie częstych problemów zgłaszanych przez migrantów. 


Projekt niesie ze sobą ważną misję – publiczne nagłośnienie nieznanych dotąd rodzajów dyskryminacji ze względu na pochodzenie, uwrażliwienie społeczne na ten aspekt mieszkańców naszego województwa, a także pomoc migrantom taką jak np. wskazanie metod radzenia sobie z przejawami dyskryminacji ze względu na narodowość. 


Zachęcamy do obserwowania specjalnej podstrony o projekcie i zawartych tam aktualności. Będziemy na niej zapraszać do do udziału w poszczególnych wydarzeniach w ramach projektu «Wrocław przeciwko dyskryminacji migrantów».


Bądźmy w kontakcie!


biuro@fpiwo.pl 

https://www.fpiwo.pl/ 

https://www.blogopolshe.pl/search/label/Antydyskryminacja 

https://www.facebook.com/FPIWO 
Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *