12 stycznia 2022

  • stycznia 12, 2022

Od września 2021 roku prowadzimy projekt ekologiczny pt. “Zmieniamy się na eko”. Wszystkie wydarzenia są skierowane do migrantów z Wrocławia i okolic. Udział w nich jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowemu od Narodowego Instytutu Wolności ze środków programu Nowe FIO. 


Projekt wzbudził zainteresowanie wielu migrantów i zaangażował ich do ekologicznych działań! Najwięcej uczestników projektu “Zmieniamy się na eko” w 2021 roku to osoby z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Kazachstanu, w wieku 18 - 45 lat.


W 2021 roku zrealizowaliśmy szereg praktycznych wydarzeń i informacyjnych spotkań. Największe zainteresowanie wzbudził warsztat “Nowe życie starych rzeczy”, który rozpoczął cykl naszych spotkań. Wtedy to rozmawialiśmy o ważności świadomego zużycia rzeczy. Każdy z uczestników proponował swoje kreatywne pomysły na drugą szansę starym rzeczom i dzielił się własnym doświadczeniem wykorzystania różnych rzeczy w swoich gospodarstwach domowych. Przygotowaliśmy też upominki ze spotkania - przydatne ekologiczne gadżety, który każdy z uczestników mógł wypróbować osobiście i upewnić się co do przydatności rzeczy stworzonych z eko materiałów. 


Warsztat “Nowe życie starych rzeczy”

Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku odbyliśmy wspólną wycieczkę do muzeum, gdzie jeszcze lepiej poznaliśmy naszą planetę i ważność misji ekologicznego zadbania o nią. Ciekawostką był też kulinarny warsztat “Wspólne gotowanie w stylu zero waste”, gdzie każdy mógł podzielić się swoimi ekologicznymi sekretami, których stosuje na swojej kuchni, a także wspólnie przygotować pyszne dania z minimalną ilością odpadów. 


Wycieczka do muzeum w ramach projektu "Zmieniamy się na eko"
Warsztat “Wspólne gotowanie w stylu zero waste”
Aktywny udział w projekcie “Zmieniamy się na eko” wzięli uczniowie szkoły języka polskiego Witaj Wrocław. Przy udziale w informacyjnych spotkaniach rosyjskojęzyczni migranci zapoznali się z systemem ochrony środowiska w Polsce, a także podzielili się swoim doświadczeniem z krajów, z których pochodzą.

W wydarzeniach w 2021 roku w ramach projektu “Zmieniamy się na eko” wzięło udział łącznie 59 osób. Większość uczestników podzieliła się pozytywną opinią o przeprowadzonych wydarzeniach na temat ekologicznej edukacji, co jeszcze raz podkreśla ważność celu danego projektu!


W 2022 roku będziemy kontynuować pracę nad projektem! Zaplanowaliśmy nowe ciekawe wydarzenia takie jak np. wspólne ekologiczne grillowanie czy wyjazdy w góry. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach!


Działania w ramach projektu “Zmieniamy się na eko” są zaplanowane do końca sierpnia 2023r.


Bieżące aktualizacje o wydarzeniach w ramach projektu «Zmieniamy się na eko» można śledzić na naszych stronach: 


https://www.fpiwo.pl/ 

https://www.blogopolshe.pl

https://www.facebook.com/FPIWO

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *