5 stycznia 2024

  • stycznia 05, 2024

Jesteś obcokrajowcem mówiącym po rosyjsku, białorusku lub ukraińsku? Chcesz skutecznie i szybko nauczyć się polskiego? Zapraszamy do Szkoły „Witaj Wrocław”. To niezwykła okazja dla cudzoziemców – nasza metoda polega na łączeniu lingwistycznej wspólności języków słowiańskich. Dzięki temu możesz znacznie szybszej i łatwiej opanować j. polski.

Kurs premium języka polskiego w szkole „Witaj Wrocław” składa się z zajęć gramatycznych, konwersacji językowych, dyskusyjnego klubu języka polskiego oraz programu kulturalnego (wycieczki, spotkania integracyjne, itd.). Uczestnicy będą opanowywać polską fonetykę i gramatykę, uczyć się poprawnej wymowy oraz zapoznają się z polską historią, kulturą i tradycjami. Wezmą udział w interesujących spotkaniach z niezwykłymi mieszkańcami Dolnego Śląska oraz według zainteresowań - w działaniach wolontaryjnych na rzecz mieszkańców gminy Wrocław.

✅ Polski Instytut posiada akredytację jako organizacja przyjmująca cudzoziemców na wolontariat na podstawie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji RP.

✅ Jesteśmy oficjalnym ośrodkiem egzaminacyjnym dla prowadzenia egzaminów państwowych z języka polskiego jako obcego na poziomach B1, B2, C1 (dla dorosłych). Odpowiednia decyzja została podjęta przez Ministra Edukacji i Nauki RP.

✅ Jesteśmy oficjalnym ośrodkiem egzaminacyjnym dla prowadzenia egzaminów TELC z języka polskiego jako obcego na poziomach B1, B2.  

(RU) Русская версия 

(UA) Wersja ukraińska 

Jakie kursy oferujemy:


Długoterminowe kursy języka polskiego 

Kursy premium trwają jeden semestr (4 miesięcy) lub dwa semestry (8 miesięcy) lub trzy semestry (12 miesięcy). Zajęcia i spotkania edukacyjne oraz czynności wolontaryjne odbywają się według ustalonego grafiku od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.  Po zakończeniu kursu słuchacze wypełniają test i uzyskują certyfikat o poziomie znajomości języka polskiego. 

Aktualny cennik od 30 kwietnia 2024 r.: sprawdź tutaj 👈

Udział w kursie uprawnia uczestników do aplikowania o uzyskanie polskiej krajowej wizy kategorii D na cały okres nauki. Obcokrajowcy już przebywający w Polsce mogą aplikować o wydanie „karty pobytu czasowego” w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim na czas trwania kursu.

 👉 Trwa nabór! Aplikuj już teraz! 👈


Kurs premium od Witaj Wrocław Krótkoterminowe kursy języka polskiego

Trwają 3 miesięcy. Stworzone dla osób dysponujących ograniczonym czasem (na przykład w trakcie wakacji lub urlopu). Zajęcia i spotkania edukacyjne odbywają się według ustalonego grafiku od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Cena kursu to tylko od 999 zł (+ jednorazowa opłata wpisowa 300 zł). Udział w kursie uprawnia uczestników do aplikowania o uzyskanie wizy Schengen kategorii „C” na cały okres nauki. Po zakończeniu kursu słuchacze piszą test końcowy i uzyskują zaświadczenie o poziomie znajomości języka polskiego.  👉Obecnie brak zapisów. 


Biznesowe kursy języku polskiego

Tworzone dla firm i podmiotów publicznych. Według twoich potrzeb i budżetu możesz zlecić nam realizację kursu języka polskiego dla twoich pracowników. Dostosujemy grafik zajęć, poziom i tematykę lekcji do potrzeb i słownictwa niezbędnego w twojej branży. Napisz do nas na witaj@fpiwo.pl lub wypełnij formularz kontaktowy, a my zorganizujemy kurs pod twoje wymagania. 👉Zobacz naszą ofertę dla firm!


💗 Zobacz opinie o nas w Google 💗


Jak zostać słuchaczem szkoły „Witaj Wrocław”

Słuchaczem szkoły może zostać każda osoba powyżej 16 roku życia (bez górnej granicy wiekowej) na podstawie złożonych i pozytywnie rozpatrzonych dokumentów (wypełnionej ankiety słuchacza Szkoły). Udział w kursie jest płatny – obowiązuje pełna przedpłata. Udział dzieci do 16 roku życia jest możliwy na podstawie osobnego porozumienia z Sekretariatem Szkoły. Masz jakiekolwiek pytania? Napisz do nas na witaj@fpiwo.pl 


Gdzie znajduje się Szkoła Witaj Wrocław?

Sekretariat Szkoły Witaj Wrocław znajduje się pod adresem: 54-203, ul. Legnicka 55/4, Wrocław. Pod tym samym adresem, w salach szkoleniowych, odbywa się większość zajęć. 

Kontakty – wskazówki dojazdu
Kim jesteśmy?

Szkoła języka polskiego „Witaj Wrocław” jest prowadzona przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej, jedną z największych polskich organizacji pozarządowych działających w zakresie edukacji, turystyki i rozwoju przedsiębiorczości. Wspieramy osoby pochodzenia polskiego oraz posiadaczy Karty Polaka. Działamy również na rzecz integracji w polskim społeczeństwie migrantów z Białorusi, Ukrainy, oraz innych obywateli zza wschodniej granicy. Partnerem merytorycznym szkoły jest Fundacja Toruńska Inicjatywa Obywatelska.

Dowiedz się o nas więcej: 

Poznaj zespół szkoły Witaj Wrocław

Oferta kursów j. polskiego dla firm online

Podsumowanie roku 2021. Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *