9 lutego 2022

  • lutego 09, 2022

Zespół szkoły języka polskiego Witaj Wrocław to doświadczeni nauczyciele i pracownicy administracji szkoły, którzy organizują proces edukacyjny i pracę sekretariatu. Poznaj nas lepiej!


Założycielem Szkoły Języka Polskiego „Witaj Wrocław” jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej – jedna z największych organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji, turystyki i rozwoju biznesu. Instytut wspiera posiadaczy Karty Polaka oraz cudzoziemców polskiego pochodzenia. Organizacja wspiera integrację migrantów z Białorusi, Ukrainy i innych krajów w polskim społeczeństwie: realizuje projekty edukacyjne, kursy językowe, szkolenia, projekty integracyjne i międzynarodowe wymiany młodzieży.

Więcej o Instytucie.

Administracja szkoły
Maksym Wołosewicz - dyrektor szkoły Witaj Wrocław


Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. Dziennikarz, bloger, specjalista ds. prawa imigracyjnego. W szkole Maksim koordynuje pracę zespołu Witaj Wrocław, pomaga uczniom w legalizacji pobytu, odpowiada za sprawy finansowe.

Dr Ewelina Wojciechowska - Wicedyrektor Szkoły Witaj Wrocław


Doktor nauk o polityce i administracji. Posiada bogate doświadczenie w sektorze organizacji non-profit i polityki lokalnej jako prezes Fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska. W szkole Witaj Wrocław Ewelina koordynuje pracę nauczycieli i odpowiada za wysoki poziom nauczania i efekty kształcenia.

Anastasiia Puhach - pracownik sekretariatu szkoły Witaj Wrocław


Absolwentka Wrocławskiej Akademii Biznesu, kierunek marketing i sprzedaż. Obecnie kontynułuje studia magisterskie. W szkole Anastasiia wspiera prowadzenie Sekretariatu Szkoły, przygotowuje materiały na aktualne tematy na nasz blog Dobry Blog o Polsce.Anna Barshevska - pracownik sekretariatu szkoły Witaj Wrocław.

Student Wyższej Szkoły Handlowej na kierunku marketing. W szkole Anna odpowiada za kontakt z uczniami oraz pracę administracyjną. Również koordynuje uczestników wydarzeń i pomaga im w tłumaczeniu.
Valeriia Ocheva - koordynator sekretariatu w szkole Witaj Wrocław

Jest absolwentką Zaporoskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego i posiada tytuł magistra psychologii. W Witaj Wrocław Valeriia zajmuje się pracą administracyjną sekretariatu i koordunuje lektorów szkoły.Zespół nauczycieli szkoły Witaj Wrocław
Anna Miśniak - lektorka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław

Z wykształcenia filolog i językoznawca. Absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (Angielsko-Ukraińska) oraz Filologii Polskiej, specjalizacja: nauczanie języka polskiego jako obcego. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w języku polskim i angielskim na poziomach od A1 do C1. Wśród uczniów Anny są obywatele USA, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy, Indii i innych krajów. Ma doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.Aleksandra Stucka – lektorka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław. 


Studentka Wydziału Filologicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. W Szkole Witaj Wrocław jest doświadczoną lektorką języka polskiego i prowadzi zajęcia z Gramatyki, Konwersacje oraz Polski Klub Dyskusyjny. Podczas zajęć Aleksandra chętnie opowiada o wrocławskiej codzienności, dzieli się tajemnicami polskiej kultury i tradycji. Lubi kuchnię krajów Ameryki Środkowej, pracuje jako szef kuchni w jednej z wrocławskich restauracji
.


Anna Maria Jeleniewska - lektorka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław


Z wykształcenia filolog i językoznawca, uczy języka polskiego jako obcego.

Przede wszystkim Anna Maria lubi prowadzić wykłady z gramatyki, a sukcesy uczniów sprawiają jej wielką radość!

Interesuje się nauką języków obcych, motoryzacją, a także nauką o sztucznej inteligencji. W wolnym czasie gra w squasha, jeździ w góry i na rowerze.


Bogdan Danilevich - moderator Polskiego Klubu Dyskusyjnego w szkole Witaj Wrocław.

Student Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Zarządzania. Bogdan organizuje spotkania Polskiego Klubu Dyskusyjnego. Na tych spotkaniach Bogdan pomaga naszym uczniom pokonać barierę konwersacyjną, a także dzieli się przydatnymi informacjami dla lepszej adaptacji w Polsce. W wolnym czasie pasjonuje się psychologią i psychoterapią.Natalia Białożył - lektorka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław.

Z wykształcenia jest historyczką i filolożką języka rosyjskiego. Interesuje się językami obcymi i technikami efektywnego uczenia się. W wolnym czasie lubi spacerować, podróżować i czytać. Na zajęciach lubi opowiadać uczniom ciekawostki językowe i poznawać z nimi nowe ciekawe słówka, które mogą usłyszeć na co dzień. Stara się tworzyć uczniom miłą atmosferę, by nie bali się błędów podczas mówienia. Bardzo lubi gry i zabawy językowe, podczas których uczniowie uczą się poprzez śmiech i zabawę.

Aleksandra Płocińska - lektorka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław. 

Z wykształcenia filolog rosyjski, tłumaczka i językoznawczyni. Na zajęciach lubi wykorzystywać różnorodne metody nauczania, z akcentem na praktyczne zastosowanie przekazywanej wiedzy. Kładzie nacisk na poprawną wymowę oraz przybliża uczniom tajniki polskiej fonologii – nauki o dźwiękach języka. W dziedzinie translatorskiej interesuje się przekładem zarówno pisemnym, jak i konferencyjnym. Obecnie przygotowuje się do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu. Jako miłośniczka słowiańskiego Wschodu jest otwarta i serdeczna dla wszystkich swoich uczniów, chociaż też wymagająca.

 


Nasz zespół czeka na ciebie na nowym kursie! Aby się zapisać, wypełnij formularz!Więcej o Szkole przeczytasz tutaj.


Bądźmy w kontakcie:


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *