9 lutego 2022

  • lutego 09, 2022

Zespół szkoły języka polskiego Witaj Wrocław to doświadczeni nauczyciele i pracownicy administracji szkoły, którzy organizują proces edukacyjny i pracę sekretariatu. Poznaj nas lepiej!


Założycielem Szkoły Języka Polskiego „Witaj Wrocław” jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej – jedna z największych organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji, turystyki i rozwoju biznesu. Instytut wspiera posiadaczy Karty Polaka oraz cudzoziemców polskiego pochodzenia. Organizacja wspiera integrację migrantów z Białorusi, Ukrainy i innych krajów w polskim społeczeństwie: realizuje projekty edukacyjne, kursy językowe, szkolenia, projekty integracyjne i międzynarodowe wymiany młodzieży.

Więcej o Instytucie.

Administracja szkoły
Maksym Wołosewicz - dyrektor szkoły Witaj Wrocław


Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. Dziennikarz, bloger, specjalista ds. prawa imigracyjnego. W szkole Maksim koordynuje pracę zespołu Witaj Wrocław, pomaga uczniom w legalizacji pobytu, odpowiada za sprawy finansowe.

Dr Ewelina Wojciechowska - Wicedyrektor Szkoły Witaj Wrocław


Doktor nauk o polityce i administracji. Posiada bogate doświadczenie w sektorze organizacji non-profit i polityki lokalnej jako prezes Fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska. W szkole Witaj Wrocław Ewelina koordynuje pracę nauczycieli i odpowiada za wysoki poziom nauczania i efekty kształcenia.Kateryna Shvydka - pracownik sekretariatu szkoły Witaj Wrocław


Studentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania, na kierunku Marketing i Media Społecznościowe. W Witaj Wrocław Katerina zajmuje się pracą administracyjną sekretariatu i tworzy materiały dla sieci społecznościowych Szkoły.
Hanna Shynkevich - pracownik w sekretariacie szkoły Witaj Wrocław


Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Ekonomia. W szkole Hanna wspiera prowadzenie Sekretariatu Szkoły, przygotowuje dokumentację dla naszych uczniów, a także materiały na aktualne tematy na nasz blog Dobry Blog o Polsce.
Agata Alenskaya - pracownik w sekretariacie szkoły Witaj Wrocław

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo. W szkole Agata koordynuje jeden z projektów Instytutu - Bezpłatne kursy języka polskiego dla uchodźców. Pomaga w prace administracyjnej i jest odpowiedzialna za kontakt z uczestnikami.

Zespół nauczycieli szkoły witaj Wrocław
Anna Miśniak - lektorka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław

Z wykształcenia filolog i językoznawca. Absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (Angielsko-Ukraińska) oraz Filologii Polskiej, specjalizacja: nauczanie języka polskiego jako obcego. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w języku polskim i angielskim na poziomach od A1 do C1. Wśród uczniów Anny są obywatele USA, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy, Indii i innych krajów. Ma doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.


Alia Iacovuc - lektorka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław

Alia specjalizuje się w nauczaniu języka polskiego oraz j. rosyjskiego dla dorosłych. Energiczna, kreatywna i zawsze z uśmiechnięta! Zajęcia z Alią są ciekawe, intensywne i prowadzone w pozytywnej atmosferze. Jak sama podkreśla: „Lekcje nie powinny być nudne, więc na moich zajęciach świetny nastrój to element obowiązkowy!”

Aleksandra Janus – doktor nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, lektorka języka angielskiego, polonistka.

Ukończyła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki korekcyjnej. Zainteresowania zawodowe zmierzają w stronę pedagogiki specjalnej. Studuje podyplomowo na kierunku Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Od niemal 8 lat pracuje w szkole podstawowej, praca z dziećmi i nauczanie sprawiają jej ogromną radość! Uważa, że języka obcego najlepiej uczymy się poprzez mówienie i kontakt z drugim człowiekiem w codziennych sytuacjach. Jej ogromną pasją jest literatura, dzień bez książki jest dla niej dniem straconym. Kocha górskie wędrówki, gry planszowe, pieczenia ciast i spotkania z przyjaciółmi.


Aleksandra Stucka – moderatorka Polskiego Klubu Dyskusyjnego i lektorka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław. 


Studentka Wydziału Filologicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. W Szkole Witaj Wrocław jest moderatorką Polskiego Klubu Dyskusyjnego i nauczycielką konwersji z języka polskiego. Podczas zajęć Aleksandra chętnie opowiada o wrocławskiej codzienności, dzieli się tajemnicami polskiej kultury i tradycji. Lubi kuchnię krajów Ameryki Środkowej, pracuje jako szef kuchni w jednej z wrocławskich restauracji
.


Anna Maria Jeleniewska - lektorka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław


Z wykształcenia filolog i językoznawca, uczy języka polskiego jako obcego.

Przede wszystkim Anna Maria lubi prowadzić wykłady z gramatyki, a sukcesy uczniów sprawiają jej wielką radość!

Interesuje się nauką języków obcych, motoryzacją, a także nauką o sztucznej inteligencji. W wolnym czasie gra w squasha, jeździ w góry i na rowerze.


Anastazja Kowalska – lektorka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław.
Jest studentką piątego roku glottodydaktyki polonistycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Uczy języka polskiego jako obcego już kilka lat. Objaśnia trudne zagadnienia gramatyczne za pomocą gier i skojarzeń.
W wolnym czasie interesuje się psychologią, neurodydaktyką, prowadzi profil na Instagramie poświęcony polszczyźnie.


Bogdan Danilevich - moderator Polskiego Klubu Dyskusyjnego w szkole Witaj Wrocław.

Student Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Zarządzania. Bogdan organizuje spotkania Polskiego Klubu Dyskusyjnego. Na tych spotkaniach Bogdan pomaga naszym uczniom pokonać barierę konwersacyjną, a także dzieli się przydatnymi informacjami dla lepszej adaptacji w Polsce. W wolnym czasie pasjonuje się psychologią i psychoterapią.Beata Niedźwiecka - lektorka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław.

Absolwentka studiów na wydziale Filologii Polskiej, na specjalizacji nauczycielskiej z języka polskiego. Na zajęciach lubi korzystać z różnych metod: ćwiczenia, karty pracy, ale również nowoczesne, czyli gry online, małe teleturnieje. W wolnym czasie uwielbia gotować, podróżować i poznawać nowe rzeczy. Stara się zawsze dbać o swoich uczniów i jak najlepiej przekazać im swoją wiedzę.


Natalia Białożył - lektorka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław.

Z wykształcenia jest historyczką i filolożką języka rosyjskiego. Interesuje się językami obcymi i technikami efektywnego uczenia się. W wolnym czasie lubi spacerować, podróżować i czytać. Na zajęciach lubi opowiadać uczniom ciekawostki językowe i poznawać z nimi nowe ciekawe słówka, które mogą usłyszeć na co dzień. Stara się tworzyć uczniom miłą atmosferę, by nie bali się błędów podczas mówienia. Bardzo lubi gry i zabawy językowe, podczas których uczniowie uczą się poprzez śmiech i zabawę.

Aleksandra Płocińska - lektorka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław. 

Z wykształcenia filolog rosyjski, tłumaczka i językoznawczyni. Na zajęciach lubi wykorzystywać różnorodne metody nauczania, z akcentem na praktyczne zastosowanie przekazywanej wiedzy. Kładzie nacisk na poprawną wymowę oraz przybliża uczniom tajniki polskiej fonologii – nauki o dźwiękach języka. W dziedzinie translatorskiej interesuje się przekładem zarówno pisemnym, jak i konferencyjnym. Obecnie przygotowuje się do egzaminu na tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego w Centrum Szkoleń Tłumaczeniowych w Sosnowcu. Jako miłośniczka słowiańskiego Wschodu jest otwarta i serdeczna dla wszystkich swoich uczniów, chociaż też wymagająca.

Nasz zespół czeka na ciebie na nowym kursie! Aby się zapisać, wypełnij formularz!Więcej o Szkole przeczytasz tutaj.


Bądźmy w kontakcie:Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
Bulwar Ikara 10
54-130 Wrocław
E-mail kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Coliving Travel House


Travel House we Wroclawiu

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube