9 lutego 2022

  • lutego 09, 2022

Zespół szkoły języka polskiego Witaj Wrocław to doświadczeni nauczyciele i pracownicy administracji szkoły, którzy organizują proces edukacyjny i pracę sekretariatu. Poznaj nas lepiej!


Założycielem Szkoły Języka Polskiego „Witaj Wrocław” jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej – jedna z największych organizacji pozarządowych działających w obszarze edukacji, turystyki i rozwoju biznesu. Instytut wspiera posiadaczy Karty Polaka oraz cudzoziemców polskiego pochodzenia. Organizacja wspiera integrację migrantów z Białorusi, Ukrainy i innych krajów w polskim społeczeństwie: realizuje projekty edukacyjne, kursy językowe, szkolenia, projekty integracyjne i międzynarodowe wymiany młodzieży.

Więcej o Instytucie.

Administracja szkoły
Maksym Wołosewicz - dyrektor szkoły Witaj Wrocław


Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. Dziennikarz, bloger, specjalista ds. prawa imigracyjnego. W szkole Maksim koordynuje pracę zespołu Witaj Wrocław, pomaga uczniom w legalizacji pobytu, odpowiada za sprawy finansowe.

Dr Ewelina Wojciechowska - Wicedyrektor Szkoły Witaj Wrocław


Doktor nauk o polityce i administracji. Posiada bogate doświadczenie w sektorze organizacji non-profit i polityki lokalnej jako prezes Fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska. W szkole Witaj Wrocław Ewelina koordynuje pracę nauczycieli i odpowiada za wysoki poziom nauczania i efekty kształcenia.Kateryna Shvydka - pracownik sekretariatu szkoły Witaj Wrocław


Studentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na Wydziale Zarządzania, na kierunku Marketing i Media Społecznościowe. W Witaj Wrocław Katerina zajmuje się pracą administracyjną sekretariatu i tworzy materiały dla sieci społecznościowych Szkoły.Anna Szynkiewicz - stażystka w sekretariacie szkoły Witaj Wrocław

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Ekonomia. W szkole Anna wspiera prowadzenie Sekretariatu Szkoły, przygotowuje dokumentację dla naszych uczniów, a także materiały na aktualne tematy na nasz blog Dobry Blog o Polsce.

Zespół nauczycieli szkoły witaj Wrocław
Anna Miśniak - nauczycielka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław

Z wykształcenia filolog i językoznawca. Absolwentka Wydziału Lingwistyki Stosowanej (Angielsko-Ukraińska) oraz Filologii Polskiej, specjalizacja: nauczanie języka polskiego jako obcego. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w języku polskim i angielskim na poziomach od A1 do C1. Wśród uczniów Anny są obywatele USA, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Ukrainy, Indii i innych krajów. Ma doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.


Alia Iacovuc - nauczycielka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław

Alia specjalizuje się w nauczaniu języka polskiego oraz j. rosyjskiego dla dorosłych. Energiczna, kreatywna i zawsze z uśmiechnięta! Zajęcia z Alią są ciekawe, intensywne i prowadzone w pozytywnej atmosferze. Jak sama podkreśla: „Lekcje nie powinny być nudne, więc na moich zajęciach świetny nastrój to element obowiązkowy!”Aleksandra Stucka – moderatorka Polskiego Klubu Dyskusyjnego i lektorka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław.


Studentka Wydziału Filologicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. W Szkole Witaj Wrocław jest moderatorką Polskiego Klubu Dyskusyjnego i nauczycielką konwersji z języka polskiego. Podczas zajęć Aleksandra chętnie opowiada o wrocławskiej codzienności, dzieli się tajemnicami polskiej kultury i tradycji. Lubi kuchnię krajów Ameryki Środkowej, pracuje jako szef kuchni w jednej z wrocławskich restauracji.


Anna Maria Jeleniewska - nauczycielka j. polskiego w Szkole Witaj Wrocław


Z wykształcenia filolog i językoznawca, uczy języka polskiego jako obcego.

Przede wszystkim Anna Maria lubi prowadzić wykłady z gramatyki, a sukcesy uczniów sprawiają jej wielką radość!

Interesuje się nauką języków obcych, motoryzacją, a także nauką o sztucznej inteligencji. W wolnym czasie gra w squasha, jeździ w góry i na rowerze.


Aleksandra Janus - nauczycielka języka polskiego w Szkole Witaj Wrocław

Aleksandra jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie kulturoznawstwa, polonistką, lektorką języka angielskiego i wykładowcą w Witaj Wrocław! Aleksandra to doświadczona nauczycielka z ponad 8-letnim doświadczeniem. Lektorka uważa, że ​​najskuteczniejszym sposobem nauki języka obcego jest rozmowa ze sobą. W wolnym czasie czyta, chodzi po górach, gra w gry planszowe, wypieka ciasta i spotyka się z przyjaciółmi. W Szkole prowadzi zajęcia z gramatyki i konwersji.


Bogdan Danilevich - moderator Polskiego Klubu Dyskusyjnego w szkole Witaj Wrocław.

Student Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Zarządzania. Bogdan organizuje spotkania Polskiego Klubu Dyskusyjnego. Na tych spotkaniach Bogdan pomaga naszym uczniom pokonać barierę konwersacyjną, a także dzieli się przydatnymi informacjami dla lepszej adaptacji w Polsce. W wolnym czasie pasjonuje się psychologią i psychoterapią.
Nasz zespół czeka na ciebie na nowym kursie! Aby się zapisać, wypełnij formularz!Więcej o Szkole przeczytasz tutaj.


Bądźmy w kontakcie:Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
Bulwar Ikara 10
54-130 Wrocław
E-mail kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000

Nasz coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube