17 sierpnia 2023

  • sierpnia 17, 2023

Projekt “Zmieniamy się na Eko” był realizowany w ciągu 2 lat, od września 2021 do końca sierpnia 2023.

Naszym głównym celem było zachęcić migrantów do zmiany swoich nawyków na bardziej eko. Aby to zrobić zorganizowaliśmy blisko 40 wydarzeń o tematyce ekologicznej! Wzięło w nich udział ponad 100 osób!

Odwiedziliśmy wrocławskie muzea

Wycieczki i prelekcje przewodników pokazały nam, jak ważny jest wpływ człowieka na ekologię naszego regionu. 

Co ciekawe, wystawa w słynnym Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” po raz kolejny przekonała nas, jak ważne jest dbanie o naturę!

Wystawy ekologiczne przybliżyły nam zasady segregacji odpadów w Polsce, które różnią się od tych obowiązujących w innych krajach. Takie spotkania potwierdziły, jak ważne są naczynia wielokrotnego użytku, racjonalne zakupy ubrań. Zapoznaliśmy się z  zasadą "zero waste"

Zorganizowaliśmy 3 wydarzenia plenerowe tzw. "Eko-pikniki"!

Na piknikach eksperci dzielili się poradami na temat ekologicznej uprawy roślin. Każdy mógł wnieść swój wkład w zazielenianie! Ponadto na naszych eko-piknikach dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami z wprowadzania do swoich domów ekologicznych nawyków.

Warsztaty w stylu eko pokazały nam, że nie musimy kupować plastikowych podstawek i kubków do rysowania, możemy je zrobić z improwizowanych materiałów! Uczestnicy mogli dowiedzieć się więcej o ekologii w kreatywnej i przyjaznej atmosferze.

Aby wspierać ekologiczne umiejętności i kreatywność, zorganizowaliśmy konkursy ekologiczne. Uczestnicy dzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie dbania o środowisko, opowiadali o swoich eko-podróżach i miejscach do eko-podróżowania w województwie dolnośląskim.


Umieściliśmy “Dzielnik Wrocławski” w naszym biurze, który powstał dla ograniczenia ilości wyrzucanych przedmiotów. Taki dzielnik pomoże dać rzeczom drugie życie. Już większość naszych uczestników chętnie skorzystała z Dzielnika.


To nie wszystkie korzyści wypływające z projektu!

W ramach projektu zorganizowaliśmy wiele ciekawych Eko-wydarzeń takich jak:

- warsztaty kulinarne w stylu Zero Waste, 

- proekologiczne prelekcje, 

- wspólne sadzenie roślin, 

- wycieczki, 

- testowanie ekologicznych nowości, 

- dołączenie do akcji "daj rzeczom drugie życie",

-pokaz filmów.

Zrealizowaliśmy wiele ważnych działań na rzecz środowiska i nie zamierzamy na tym poprzestać!


Organizatorem projektu jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej - jedna z największych polskich organizacji pozarządowych działających w zakresie edukacji i turystyki.  Misją fundacji jest wspieranie integracji cudzoziemców w polskim społeczeństwie i kulturze.

Projekt był finansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Nowe FIO.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *