26 lipca 2023

  • lipca 26, 2023

Bezpłatny kurs języka polskiego pt. “Mówię i rozumiem po polsku” był świetną okazją dla obcokrajowców do zapoznaniem się z językiem i kulturą Polski.


Nabór na bezpłatny kurs odbywał się w krótkim terminie, ale i tak otrzymaliśmy ponad 80 zgłoszeń! Po zakończeniu procesu rekrutacji, 41 uczestników rozpoczęło naukę j. polskiego. Warunkiem koniecznym do zgłoszenia się na kurs było: czasowe lub stałe zamieszkanie na terytorium województwa dolnośląskiego, obywatelstwo ukraińskie i wjazd do Polski po 24.02.2022. Większość uczestników stanowiły kobiety w wieku od 25 do 45 lat zamieszkujące w średnich lub małych miastach naszego województwa. 


Utworzyliśmy 3 grupy z różnymi poziomami znajomości języka polskiego oraz z różnymi formami zajęć (jedna stacjonarna i dwie online). Uczestnicy mieszkający we Wrocławiu byli zainteresowani przede wszystkim stacjonarną formą zajęć. Najwięcej ankiet wpłynęło od mieszkańców mniejszych miast naszego województwa (wtedy ich wyborem była najczęściej  nauka zdalna).


Zajęcia odbywały się 3 razy w tygodniu, w dni powszednie, między 8:00 a 16:00. Na zakończenie kursu uczestnicy mogli przystąpić do testu końcowego i otrzymać certyfikaty.


Program kursu obejmował:


✔ zajęcia z wykwalifikowanymi lektorami;
✔ kompleksowy program wprowadzający w podstawy j. polskiego;
✔ darmowe materiały szkoleniowe;
✔ elastyczny grafik (ok. 48h dla każdej z grup);
✔ konsultacje w sprawie legalizacji w Polsce;
✔ Certyfikaty w przypadku pomyślnego ukończenia kursu;
✔ dużo pozytywnych emocji podczas zajęć.

“Pod koniec kursu otrzymaliśmy ogromną ilość pozytywnych opinii na temat szkoły Witaj Wrocław i naszych lektorów od uczestników. Z naszej strony uczniom aktywnie uczestniczącym w zajęciach zaproponowaliśmy kontynuację nauki na kursach długoterminowych na specjalnych warunkach. Szkoła “Witaj Wrocław”  jest jedyną szkołą językową, która regularnie prowadzi bezpłatne kursy języka polskiego dla cudzoziemców”, - opowiada Maksym Wołosewicz, Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej we Wrocławiu. 

“Miła, przyjazna atmosfera na zajęciach, przejrzysta organizacja. Szczególne podziękowania za lekcje gramatyki. Bardzo mi się podobało, że było dużo praktyki językowej. ” - opowiadają uczestnicy kursu. 

“Przytulna atmosfera szkoły. Profesjonalizm i życzliwość lektorów..”- opowiada jeden z uczestników.


Organizatorem kursu “Mówię i rozumiem po polsku” był Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej przy был Польский Институт Гражданского Сотрудничества przy wsparciu finansowym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu pomocowego "Wspieramy Ukrainę".
Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *