14 października 2021

  • października 14, 2021
Ostatni weekend spędziliśmy w Opolu na edukacyjno-integracyjnym projekcie, który zorganizowaliśmy pod hasłem „Poznajmy się w Opolu”. Dla uczestników czekało mnóstwo bezpłatnych atrakcji dzięki wsparciu finansowemu przez Urząd Miasta Opole.Organizatorzy projektu Poznajmy się w Opolu 


Pierwszy dzień warsztatowy spędziliśmy w dużej sali konferencyjnej udostępnionej przez grantodawcę w jego siedzibie, czyli w budynku Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opole. Tam mieszkańcy miasta pochodzący z Ukrainy i Białorusi mogli zdobyć cenną wiedzę w zakresie legalizacji pobytu obcokrajowców w Opolu. Były też warsztaty z metod poszukiwania pracy, pisania CV czy szukania mieszkania, a także z zawiłości prawnych, które temu towarzyszą.


Po całym dniu integracji i nauki spędziliśmy wieczór w Restauracji Radiowa, która ugościła nas lokalnym przysmakiem kuchni opolskiej - karpiem. Następnego dnia wspólnie odwiedziliśmy nowoczesne Muzeum Polskiej Piosenki, które było świetną okazją do zabawy dla dorosłych i dzieci.


Po smacznym obiedzie także z kuchnią lokalną udaliśmy się na zwiedzanie centrum miasta, gdzie każdy mógł polecić swoje ulubione miejsca spędzania wolnego czasu. To z pewnością była ciekawa wycieczka dla tych, co dopiero przeprowadzili się do Opola. Na koniec jeszcze lektorka naszej szkoły Witaj Wrocław poprowadziła zajęcia w j. polskim w ramach tzw. Polskiego Klubu Dyskusyjnego.

Warsztaty z metod poszukiwania pracy i pisania CVEwaluacja przeprowadzona po zajęciach wykazała, że uczestnicy byli bardzo zadowoleni z programu, który dla nich przygotowaliśmy. Szczególnie docenili nasz sposób na połączenie zabawy z nauką. Migranci - nowi mieszkańcy Opola - mogli się wzajemnie lepiej poznać, ale też przy okazji zdobyć wiedzę na tematy, które są im niezbędne w codziennym życiu. Uczestnicy podkreślili też profesjonalizm trenerów i … pyszne jedzenie!


www.fpiwo.pl Poznajmy się w Opolu

 

Organizatorem projektu jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *