1 grudnia 2020

  • grudnia 01, 2020
Kim jesteśmy?


W Polskim Instytucie Współpracy Obywatelskiej zajmujemy się wsparciem osób pochodzenia polskiego oraz posiadaczy Karty Polaka w integracji w polskim społeczeństwie. Działamy na rzecz integracji migrantów z Ukrainy, Republiki Białoruś oraz innych obywateli zza wschodniej granicy. Naszymi odbiorcami jest rosyjskojęzyczna młodzież oraz osoby dorosłe, głównie z Ukrainy, Białorusi i Rosji.


Od kilku lat prowadzimy program edukacyjny Dobry Start w Polsce dla obywateli Państw byłego ZSRR. Jest to m. in. cykl wykładów, warsztatów, zajęć, wycieczek i spotkań integracyjnych oraz zaangażowanie uczestników do wolontariatu. Projekt realizujemy z Fundacją Toruńska Inicjatywa Obywatelska.


Niedawno dla naszych stałych odbiorców powołaliśmy do życia szkołę j. polskiego Witaj Wrocław. Organizujemy kursy j. polskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. W szkole uczą doświadczeni, polscy lektorzy, którzy znają też język i mentalność osób ze Wschodu dzięki czemu nauka jest szybsza i bardziej efektywna. Projekt ten jest również realizowany z Fundacją Toruńska Inicjatywa Obywatelska.Kogo szukamy?


💁 doświadczonych lektorów j. polskiego, którzy znają j. rosyjski lub ukraiński na poziomie komunikatywnym;

🙋 studentów i absolwentów kierunków filologicznych i społecznych, którzy w ramach praktyk chcieliby nabyć doświadczenie zawodowe w nauczaniu j. polskiego jako obcego i moderacji spotkań poprzez prowadzenie Polskich Klubów Dyskusyjnych w szkole Witaj Wrocław (blabla cluby);

🚀 osób, którzy tak jak my uwielbiają organizować eventy integracyjne (np. wycieczki po Dolnym Śląsku, wspólne grillowanie i gotowanie) i chcieliby razem z nami organizować takie wydarzenia oraz od czasu do czasu prowadzić warsztaty edukacyjne, np. z tematyki polskiej kuchni, codziennych obyczajów, załatwiania spraw urzędowych, z poradnictwa jak wynająć mieszkanie w Polsce czy gdzie szukać pracy itp.;

⏰ osób, które mogą się zaangażować w nasze ‘fundacyjne życie’ min. 6h w miesiącu.

Co oferujemy w zamian?

 👉 wolontariat, staż zawodowy, praktyki studenckie/absolwenckie 

 💪 możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w nauczaniu j. polskiego jako obcego oraz w zakresie prowadzenia spotkań/warsztatów na żywo jak i online pod opieką doświadczonego lektora

 💪 możliwość zaliczenia praktyk studenckich/absolwenckich wraz z certyfikatem

 💪 elastyczny grafik dopasowany do Ciebie 

 💪 bezpłatne uczestnictwo w innych międzynarodowych projektach i wydarzeniach fundacji 

 💪 referencje/zaświadczenie

 💪 przyjemną atmosferę w pracy w międzynarodowym środowisku i szansę na realizację Twoich pomysłów

 💪 wybranym osobom, które wykażą się zaangażowaniem, zaproponujemy pracę na konkurencyjnych warunkach 👌Nie czekaj! 
Dołącz do nas, poznaj nas i działaj z nami!Jak się zgłosić?

Prosimy o przesłanie CV na adres kontakt@fpiwo.pl i opisanie w treści maila jaki rodzaj współpracy Cię interesuje, co chciałbyś robić.


Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z póżn. zm. )"


Miejsce naszej pracy: Travel House, Bulwar Ikara 10, Wrocław

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław. E-mail kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Coliving Travel House


Travel House we Wroclawiu

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube