12 grudnia 2020

  • grudnia 12, 2020

W czwartek skończył się wspólny projekt szkoły Witaj Wrocław i gminy Wrocław, który startował 10 listopada 2020 r. W ciągu całego miesiąca 37 studentów z Białorusi (w tym kilka osób z innych państw), którzy dopiero przyjechali do Wrocławia, szlifowali swoją wiedzę w mówieniu, czytaniu oraz pisaniu w języku polskim. Intensywne kursy były bezpłatne dla uczestników dzięki środkom, wydzielonym przez gminę miasta Wrocław oraz Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. Osoby chętne będa mogły kontynuować naukę na kursach długoterminowych na 6 i 12 miesięcy. Zobacz więcej tutaj.

Ósmego grudnia większość uczniów przystąpiła do testu końcowego, który składał się z kilkunastu pytań. W pierwszej kolejności była sprawdzana wiedza uczestników na temat gramatyki i podstawowej wiedzy o Polsce. Większość osób uzyskało bardzo dobre wyniki, które były osiągnięte dzięki staraniom i dużym wysiłkom ze strony wykładowców. Podsumowując rezultaty, dr Ewelina Wojciechowska zauważyła, że większość zrobiła mniejszy lub większy postęp w porozumiewaniu się w języku polskim. Największe postępy były zauważalne u osób, które regularnie chodzili na zajęcia i powtarzali w domu przerabiany materiał.

W przyszłym tygodniu każdy z uczestników otrzyma certyfikat o ukończeniu kursów na odpowiednim poziomem znajomości języka. Dla chętnych, którzy chcą kontynuować naukę zostały uruchomione płatne kursy na różnych poziomach. Jak i do tej pory, interesanci będą mieli okazję nie tylko lepiej się zapoznać z gramatyką języka polskiego oraz poprawić swoje błędy w mówieniu, ale też poszerzyć ogólną wiedzę na temat historii i kultury naszego kraju.       

Projekt “Witaj Wrocław! Intensywne kursy j. polskiego dla Białorusinów” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław - www.wroclaw.pl.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *