23 listopada 2020

  • listopada 23, 2020

We Wrocławiu trwa projekt “Witaj Wrocław!”. Są to intensywne kursy językowe dla migrantów, głównie z Białorusi. Projekt jest współfinansowany przez gminę Wrocław, a organizatorem jest Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej. Pierwszy w swoim rodzaju, kurs ma na celu przyspieszyć adaptację obcokrajowców w nowym kraju i zapoznać ich z polską kulturą i językiem. 

W związku z pogorszeniem sytuacji politycznej na Białorusi, dużo osób musiało uciekać i szukać nowego domu. Zaczynać nowe życie w innym kraju zawsze jest ciężko, a szczególnie bez znajomości języka. Wrocław wyrobił sobie reputację miasta, które zawsze pomaga obcokrajowcom, jest otwarte i wielokulturowe. Dlatego w obecnych ciężkich chwilach gmina Wrocław wydzieliła środki finansowe na bezpłatne wsparcie dla Białorusinów. Dzięki nim zostały zorganizowane intensywne miesięczne kursy języka polskiego. 

Podczas rekrutacji wpłynęło ponad 300 zgłoszeń, a do udziału w kursie dopuszczono 37 osób. Są to osoby w różnym wieku, różnych zawodów i statusu, ale łączy ich zainteresowanie polską kulturą, językiem i tradycjami. 

Kursy są prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców z wieloletnim doświadczeniem. Na zajęciach z gramatyki uczestnicy uczą się podstaw poprawnego pisania oraz czytania. Zajęcia konwersacyjne pomagają pokonać bariery językowe i przełamać niepewność w mówieniu. W ramach Polskiego Klubu Dyskusyjnego są moderowane rozmowy na różne tematy ważne dla migrantów (praca, legalizacja, rozrywka). 

Kursy będą trwały do 10 grudnia. Po końcowym egzaminie każdy otrzyma certyfikat o ukończeniu kursu z odpowiednim poziomem znajomości języka. Osoby chętne będa mogły kontynuować naukę na kursach długoterminowych na 6 i 12 miesięcy. Zobacz więcej tutaj.

Projekt “Witaj Wrocław! Intensywne kursy j. polskiego dla Białorusinów” jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław - www.wroclaw.pl.


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube