6 sierpnia 2020

  • sierpnia 06, 2020
Osiem lat temu, w lipcu 2012 roku powstał „Dobry blog o Polsce” – pierwsze w kraju medium obywatelskie prowadzone w językach rosyjskim i ukraińskim. Portal został stworzony przez dziennikarza Maksyma Wołosewicza i obecnie jest prowadzony w ramach statutowej działalności Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej (od lutego 2018 r.).  

„Wśród czytelników bloga większość to obywatele Ukrainy i Białorusi mieszkający w Polsce lub planujący przeprowadzkę do naszego kraju. Nie brakuje również Polaków zza wschodniej granicy, którzy przez historyczne losy zamieszkują obecnie na Syberii, w Kazachstanie, Ukrainie lub Rosji. W Dobrym blogu o Polsce staramy się poruszać najważniejsze dla naszych czytelników tematy: praca oraz legalizacja pobytu, podatki, edukacja i służba zdrowia, wynajem lub kupno nieruchomości. Sporą uwagę poświęcamy kwestiom integracji migrantów, zapoznaniu ich z polską kulturą, tradycjami i historią. Popularyzujemy Wrocław i cały region Dolnego Śląska jako atrakcyjne miejsce pod względem inwestycji i prowadzenia biznesu” - opisuje cele projektu jego autor i redaktor Maksym Wołosewicz

Dobry blog o Polsce jest projektem niekomercyjnym, całkowicie wolnym od reklam. „Co roku miliony obywateli Ukrainy, Republiki Białoruś i innych krajów wschodnich odwiedzają nasz kraj. Niektórzy z nich przyjeżdżają do Polski na krótko, w celach zakupowych oraz turystycznych. Natomiast więcej sąsiadów spoza wschodniej granicy patrzą na Polskę jako na kraj w którym mogliby mieszkać na stałe – podejmują u nas prace, studiują, otwierają biznesy i inwestują w zakup nieruchomości. Chcemy integrować tych przybyszy z polskim społeczeństwem poprzez dostarczanie im niezbędnych informacji w ich ojczystych językach”, - przekonuje PR Manager Polskiego Instytut Współpracy Obywatelskiej Ewelina Wojciechowska.  

27.07.2020 r. 


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube