25 czerwca 2020

  • czerwca 25, 2020
Projekty i przedsięwzięcia Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej mają szeroki oddźwięk w krajowych i zagranicznych mediach. Pisano o nas w wielu publikacjach i wywiadach w językach polskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim oraz białoruskim, zarówno w Polsce, jak i Ukrainie, Republice Białoruś oraz Szwajcarii. W tym artykule wymienimy najciekawsze publikacje o naszej działalności za okres ostatniego pół roku: od stycznia do końca czerwca 2020 roku.   

Edukacyjny projekt dla migrantów „Dobry start w Polsce”

Zainteresowanie ze strony polskich i zagranicznych mediów wywołał edukacyjny projekt dla migrantów „Dobry start w Polsce”. Jest to program mający na celu pomóc obcokrajowcom zaadaptować się w kraju, zintegrować się w polskim społeczeństwie. Jest realizowany we Wrocławiu w ścisłej współpracy z Fundacją Toruńska Inicjatywa Obywatelska. 

Kurier.info (Białoruś). Życiowe historie i opinie uczestników projektu „Dobry start w Polsce”. Tekst w języku rosyjskim.  

Сitydog.by (Białoruś). Portal internetowy opowiada o życiu w Polsce i programie dla migrantów „Dobry start w Polsce”.  Tekst w języku białoruskim.  

 „Салiдарнасць” (Białoruś). Artykuł o problemach i wyzwaniach białoruskich migrantów w Polsce oraz o tych szerokich możliwościach które nadaje edukacyjny program dla migrantów „Dobry start w Polsce”. Tekst w języku rosyjskim.  

Народная воля (Białoruś, №84, październik 2019 roku), tekst po rosyjsku. Wzmianka o edukacyjnym projekcie dla obcokrajowców „Dobry start w Polsce”. 

УзГорак (Białoruś, №86, 2019 rok), tekst po rosyjsku. Wzmianka o projekcie „Dobry start w Polsce”. 

Наша история. (Białoruś, №16, strona 73, 2019 rok), tekst w języku białoruskim. Wzmianka o edukacyjno-integracyjnych projektach Polskiego Instytuty Współpracy Obywatelskiej. 

Белорусы и рынок. (Białoruś, №40, 26 października 2019 rok), tekst po rosyjsku. Wzmianka o projekcie „Dobry start w Polsce”.Pierwszy wrocławski coliving „Travel House

Od grudnia 2018 r. prowadzimy pierwszy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku coliving – czyli mini hotel na wydłużone pobytu ze strefą dla pracy zdalnej (coworkingiem) dla polskich i zagranicznych turystów, pracowników zdalnych i cyfrowych nomadów. Mało kto wie, że pomysł na pierwszy wrocławski coliving narodził się na słonecznych Wyspach Kanaryjskich (Hiszpania). Właśnie o tym również piszą dziennikarze z różnych krajów: 

Kyky.org (Białoruś). Coliving „Travel House” polecany jako jedno z najlepszych miejsc na dłuższe pobyty we Wrocławiu. Teks w języku rosyjskim. 

Hrodna.life (Białoruś). Turystyczne ciekawostki Dolnego Śląska oraz rekomendacje colivingu „Travel House” jako miejsca na niedrogi a komfortowy odpoczynek. Tekst w języku białoruskim oraz rosyjskim. 

PPNT.Poznan.pl. Artykuł o nas o tym jak to się stało że stworzyliśmy pierwszy taki coliving w Polsce. Tekst w języku polskim. Eksperckie wywiady z zespołem Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej

Zespół Instytutu łączy grono ekspertów i naukowców w dziedzinach politologii, ustawodawstwa migracyjnego i legalizacji pobytu cudzoziemców, mediów obywatelskich oraz organizacji pozarządowych i wolontariatu. Wywiady z Prezesem Maksymem Wołosewiczem oraz doktorem politologii Eweliną Wojciechowską były publikowane w Polsce, Republice Białoruś, Ukrainie oraz Szwajcarii.  

Громадське Радіо” (Radio Społeczne z Ukrainy, Kijów). Aktualny wywiad z Prezesem Instytutu Maksem Wołosewiczem na temat „Tarczy antykryzysowej” oraz działań przeciwepidemicznych w Polsce. Wywiad w językach rosyjskim oraz ukraińskim. 

Wirtualna Polska”. Wywiad z prezesem Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej na temat migracji, stereotypów społecznych oraz ukraińskiej diaspory w Polsce. Wywiad w języku polskim.  

Новы час (Białoruś). Wywiad o działalności Instytutu w warunkach pandemii koronawirusa – realizowanych projektach, zmianach i wyzwaniach. 

Citydog.by (Białoruś). Artykuł o prawnych i psychologicznych wyzwaniach białoruskich migrantów w Polsce z eksperckim komentarzem z naszej strony. 

Inne wzmianki o statutowej działalności Instytutu

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej realizuje też inne działania w zakresie odpłatnej i nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Między innymi prowadzi pierwsze w Polsce medium obywatelskie dla rosyjsko i ukraińskojęzycznych migrantów „Dobry blog o Polsce” (rok założenia media – 2012), prowadzi szkolenia w zakresie legalizacji pobytu i prowadzenia działalności biznesowej dla obcokrajowców, organizuje międzynarodowe wymiany studyjne i wycieczki turystyczne, przyjmuje wolontariuszy zagranicznych. O tych działaniach również nie zabrakło informacji prasowych:  

WOZ Die Wochenzeitung” (Zurych, Szwajcaria). Aktualny wywiad z zespołem Instytutu na temat sytuacji w której okazali się nasze podopieczni oraz inni obcokrajowcy w Polsce w warunkach pandemii, zamknięcia granic i kryzysu ekonomicznego. Wywiad został opublikowany w wersji drukowanej i internetowej (w języku niemieckim).Hrodna.life (Białoruś). Projekty „Dobry blog o Polsce”, „Travel House” oraz inne projekty Instytutu w obszernym artykule białoruskich dziennikarzy. Tekst w językach białoruskim i rosyjskim. 

"Заўтра тваёй краіны" (Białoruś). Edukacyjne i integracyjne projekty Instytutu, międzynarodowe wymiany i inne przedsięwzięcia w rozległym artykule białoruskich dziennikarzy. 

W ramach współpracy z kilkoma białoruskimi mediami («Узгорак» i «Региональная газета») powstały również edukacyjne artykuły z quizami o nauce języka polskiego oraz podstawach prowadzenia działalności biznesowej w Polsce. 
Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube