24 sierpnia 2020

  • sierpnia 24, 2020

 

Apelujemy do MSZ: pozwólcie Białorusinom posiadającym wizy C lub D na wjazd do Polski. Może to ochronić ich życie i bezpieczeństwo przed politycznymi prześladowaniami w ich Ojczyźnie. 

Sytuacja polityczna na Białorusi staje się coraz dramatyczniejsza: tysiące opozycjonistów zostało zatrzymanych, pobitych, zastraszanych, zwolnionych z pracy. Wśród protestujących są również ofiary śmiertelne oraz zaginione w dziwnych okolicznościach. Władze naszego kraju muszą podjąć konkretne kroki, aby wesprzeć przemiany demokratyczne na Białorusi.  

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej i Fundacja Toruńska Inicjatywa Obywatelska apelują do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o otworzenie granic dla wszystkich obywateli Republiki Białoruś uprawnionych do wjazdu na podstawie wiz krajowych „D” oraz turystycznych „C”. Wzywamy również o wznowienie wydawania wiz w polskich placówkach dyplomatycznych. 

W marcu 2020 r., przez epidemię wirusa COVID-19, Polska ograniczyła wjazd do kraju dla większości obywateli Białorusi oraz wstrzymała wydawanie krajowych wiz dla wielu osób. Było to uzasadnione z powodów epidemiologicznych lecz teraz może doprowadzić to do licznych tragedii życiowych Białorusinów prześladowanych w ich kraju z powodów politycznych. 

Będziemy na bieżąco informować o efektach naszego apelu na naszej stronie.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *