piątek, 3 maja 2019


Prawie siedem lat temu, w lipcu 2012 roku, powstało pierwsze medium obywatelskie w Polsce prowadzone w językach rosyjskim i ukraińskim – Dobry blog o Polsce. 

W chwili obecnej w Polsce przebywa ponad 3 miliony obywateli Ukrainy i Republiki Białoruś, stanowiąc w niektórych miastach spory odsetek wspólnoty lokalnej (na przykład we Wrocławiu co szósty mieszkaniec jest obcokrajowcem). Pomimo ogromnej liczby migrantów ze wschodu, nadal brakuje rzetelnych źródeł informacji dostarczanych mieszkańcom w języku rosyjskim i ukraińskim. Z myślą o tej kilkumilionowej grupie odbiorców powstał Dobry blog o Polsce.  

 „W Dobrym blogu o Polsce staramy się poruszać najważniejsze i najbardziej interesujące migrantów tematy: praca, podatki, edukacja i służba zdrowia oraz legalizacja pobytu. Sporą uwagę przydzielamy kwestii integracji migrantów, zapoznaniu ich z polską kulturą, tradycjami i historią. Popularyzujemy Wrocław i cały region Dolnego Śląska jako atrakcyjne miejsce pod względem inwestycji i prowadzenia biznesu” - opisuje cele projektu jego autor i redaktor Maksym Wołosewicz. 

Pomysł stworzenia pierwszego bloga obywatelskiego w Polsce prowadzonego w językach rosyjskim i ukraińskim pojawił się w 2012 r., czyli kilka lat przed rozpoczęciem masowego napływu migrantów do Polski z Europy Wschodniej. Autorem „Dobrego bloga o Polsce” jest dziennikarz i bloger Maksym Wołosewicz. Od lutego 2018 r. projekt w formacie medium obywatelskiego jest prowadzony przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. 

„Co roku miliony obywateli Ukrainy, Republiki Białoruś i innych krajów wschodnich odwiedzają nasz kraj. Niektórzy z nich przyjeżdżają do Polski na krótko, w celach zakupowych oraz turystycznych. Natomiast więcej sąsiadów spoza wschodniej granicy patrzą na Polskę jako na kraj w którym mogliby mieszkać na stałe – podejmują u nas prace, studiują, otwierają biznesy i inwestują w zakup nieruchomości. Chcemy integrować tych przybyszy z polskim społeczeństwem poprzez dostarczanie im niezbędnych informacji w ich ojczystych językach”, - przekonuje PR Manager Polskiego Instytut Współpracy Obywatelskiej Ewelina Wojciechowska.  

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej 
Dobry blog o Polsce / Хороший блог о Польше 

4 komentarze:

 1. Отличный сайт, всегда интересно и полезно. Спасибо вам за вашу работу!

  OdpowiedzUsuń
 2. Firma pożyczkowa Sky World, udzielamy pożyczek o oprocentowaniu 0f 3%.

  skyworldloanfirm@gmail.com

  Dzień dobry proszę pana.

  Jesteśmy firmą prywatną i oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu w celu ustalenia kwoty pożyczki wynoszącej od 100 milionów rezerw na pożyczkę w wysokości 1000 USD na rozwój biznesu: przewaga konkurencyjna / ekspansja biznesowa.

  Oferujemy różne pożyczki

  * Pożyczki osobiste (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Pożyczki biznesowe (zabezpieczone i niezabezpieczone)
  * Pożyczka konsolidacyjna

  Brak opłat z góry.

  Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie tej reklamy. Aby uzyskać więcej informacji i zapytań, wyślij do nas e-mail już dziś

  skyworldloanfirm@gmail.com
  skyworldloanfirms@yahoo.com

  Sarah Williams.

  OdpowiedzUsuń
 3. We have a direct genuine provider for BG/SBLC specifically for lease, at leasing price of 4+2 of face value, Issuance by HSBC London/Hong Kong or any other AA rated Bank in Europe, Middle East or USA.

  Contact : Mr. DARREN C CHENG
  Email: Darrencraig002@gmail.com
  skype : keatcheng2@gmail.com

  Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved.

  All inquires to Mr. Darren should include the following minimum information so I can quickly address your needs:

  Complete contact information:
  What exactly do you need?
  How long do you need it for?
  Are you a principal borrower or a broker?

  Contact me for more details.

  Whatsapp: +19733700521

  OdpowiedzUsuń

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
Bulwar Ikara 10
54-130 Wrocław
E-mail kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000

Nasz coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube