24 stycznia 2019

  • stycznia 24, 2019
Lokalne i międzynarodowe przedsięwzięcia, konferencje, szkolenia i otwarcie nowej siedziby we Wrocławiu – to wszystko wśród osiągnięć Instytutu w roku 2018. Cieszymy się że w gronie partnerów naszych wydarzeń znaleźli się między innymi: Bank Credit Agricole, Wyższa Szkoła Bankowa, Konsulat Honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Portal YaVP.pl. 


Poniżej krótki przegląd najważniejszych wydarzeń Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej w roku 2018

Konferencja „Startup Poland Camp Wrocław: Biznes w Polsce dla obcokrajowców”

Jako jedyni w Polsce, wspólnie z fundacją Startup Poland reprezentowaną przez Łukasza Solarskiego, zorganizowaliśmy we Wrocławiu międzynarodową konferencję „Biznes w Polsce dla obcokrajowców”. Mimo sezonu urlopowego, zgromadziła ona 300 uczestników, głównie – początkujących przedsiębiorców ze Wschodu zamieszkałych w Polsce.

Nasza Konferencja biznesowa we Wrocławiu - www.fpiwo.pl
Celem konferencji była pomoc młodym przedsiębiorcom w założeniu własnej firmy i zachęcanie ich do tworzenia nowych startupów oraz inwestowania na Dolnym Śląsku. Jako prelegentów zaprosiliśmy ekspertów biznesowych, prawników oraz przedstawicieli instytucji finansowych (m. in. Bank Credit Agricole, Wyższa Szkoła Bankowa, Konsulat Honorowy Ukrainy we Wrocławiu).

Współpraca z programem Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Jednym z głównych celów naszego Instytutu jest wspieranie przedsiębiorczości. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na udział w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców. W ramach nawiązanej współpracy dwojga naszych przedstawicieli – Ewelina Wojciechowska i Maks Wołosewicz spędzili trzy miesiące na wymianie partnerskiej w Las Palmas de Gran Canaria (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania).  Cel wyjazdu - nawiązać nowe kontakty biznesowe, zapoznać się z hiszpańską specyfiką branży hotelarskiej i turystycznej oraz nieznanymi im wcześniej modelami biznesowymi coworkingu i colivingu. Wszystko po to, aby później wprowadzić hiszpańskie praktyki na Dolnym Śląsku.

Otworzyliśmy pierwszy we Wrocławiu coliving Travel House

Z myślą o tysiącach pracowników zdalnych i tak zwanych „cyfrowych nomadów” przyjeżdzających do Wrocławia, otworzyliśmy dla nich komfortowe miejsce do zamieszkania oraz pracy biurowej – coliving Travel House.  Jest to “dom”, w którym można wynajmować pokoje i mieszkać oraz pracować w komfortowych warunkach na dłuższe okresy.

Coliving Travel House jest idealną alternatywą między hotelem a hostelem – tutaj można poczuć się swobodnie jak w domu i nie trzeba martwić  się o długoterminowe umowy czy kaucje.

Pomysł na pierwszy we Wrocławiu coliving narodził się na Hiszpańskich Wyspach Kanaryjskich i został wdrożony w życie w grudniu 2018 r. Projekt jest realizowany w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego. 

Prowadzimy Portal Informacyjny Dobry Blog o Polsce

W roku 2018 z sukcesem kontynuowaliśmy rozwój naszego portal Informacyjnego Dobry Blog o Polsce. Celem projektu jest informowanie migrantów zza wschodniej granicy o życiu w Polsce w formie praktycznej, ciekawej i lekkiej do odbioru. Właśnie dlatego tworzymy materiały informacyjne w językach rosyjskim i ukraińskim na temat legalizacji pobytu, poszukiwania pracy, zakładania i prowadzenia biznesu. Publikujemy też ciekawostki podróżnicze, kulturalne i turystyczne. 

Szczególną uwagę w naszych artykułach skupiamy na Wrocławiu i Dolnym Śląsku. Czytelników portalu od niedawna integrujemy na naszym profilu w sieci społecznościowej Facebook, aby ułatwić im dostęp do ciekawych informacji. Dobry Blog o Polsce (www.blogopolshe.pl) jest prowadzony w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. 

Szkolenia i doradztwa personalne dla obcokrajowców w Polsce

W roku 2018 organizowaliśmy szkolenia i doradztwa personalne dla obcokrajowców w Polsce. Odbywały się one w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim. Wszystko to w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. 

Cieszymy się że działalność naszego Instytutu w ubiegłym roku miała szeroki oddźwięk w Polskich oraz zagranicznych mediach. Pisano o nas w Polsce, Ukraine, Republice Białoruś i Hiszpanii w językach: polskim, rosyjskim, ukraińskim, hiszpańskim. 

Zarząd Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej

Zapraszamy serdecznie Państwo do obserwowania naszych stron internetowych oraz polubienia fanpage na Facebooku

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *