9 grudnia 2018

  • grudnia 09, 2018
Ewelina Wojciechowska i Maks Wołosewicz prowadzą pierwszy we Wrocławiu colivingTravel House. Niezwykłe miejsce, gdzie podróżnicy z całego świata mogą zatrzymać się na dłużej. Miejsce, gdzie w domowej atmosferze łączą odpoczynek i pracę zdalną.

„Poznaliśmy się na studiach doktoranckich na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w 2014 roku. Ewelina była wtedy prezesem fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska i pisała rozprawę na temat organizacji watchdogowych w Polsce. Ja, dziennikarz z zawodu i Stypendysta Rządu RP dla Młodych Naukowców, prowadziłem wtedy badania w Toruniu. Pisałem pracę naukową na temat systemów politycznych Polski, Ukrainy i Rosji”, - wspomina Maksym Wołosewicz.

Travel House: Z pasją do podróży i działalności społecznej

Jednak to nie wspólne zainteresowania naukowe połączyły obie te osoby, a pasja do podróżowania i działalność społeczna. Oboje kilka lat wcześniej pracowali w różnych organizacjach pozarządowych i uczestniczyli w wielu wymianach krajowych i międzynarodowych lub projektach społeczno-politycznych. Dosyć szybko zaczęli realizować wspólne podróże i przedsięwzięcia. 

Ich ulubionym kierunkiem od zawsze była Europa, przede wszystkim kraje śródziemnomorskie. Zwiedzili wspólnie wyspy takie jak Malta, Kreta i hiszpańska Teneryfa, a także Włochy, Portugalię, Francję, Niemcy, Czechy, Austria, Hiszpanię, San Marino, Węgry czy też Ukrainę. Przy okazji Maks spędził półtora roku w Niemczech pracując jako starszy specjalista ds. systemów operacyjnych produktów Apple.

Od 2017 roku Ewelina i Maks wspólnie działają w Polskim Instytucie Współpracy Obywatelskiej na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz współpracy z Polonią i Polakami za granicą. „W sierpniu 2018 r., we współpracy z fundacją Startup Poland, zorganizowaliśmy pierwszą w Polsce konferencję biznesową dla obcokrajowców. Na auli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu zgromadziliśmy ponad 300 młodych przedsiębiorców z Ukrainy, Białorusi, Polski oraz innych krajów. Naszym celem jest wspierać takie osoby w tworzeniu i rozwoju ich biznesu na Dolnym Śląsku” -  opowiada Maksym Wołosewicz, Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. 
Ewelina & Maks. Foto - www.travelhouse.info
Z myślą o tysiącach pracowników zdalnych i tak zwanych „cyfrowych nomadów” przyjeżdzających do Wrocławia, Maks i Ewelina postanowili stworzyć dla nich komfortowe miejsce do zamieszkania oraz pracy biurowej. Opracowany pod ten pomysł biznesplan został wsparty finansowo przez Komisję Europejską. 

Jak na wyspie Gran Canaria rozwijał się pomysł na wrocławski Travel House

W ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców spędzili oni trzy miesiące na hiszpańskiej wyspie Gran Canaria w mieście Las Palmas. Podczas pobytu mogli zobaczyć i doświadczyć na czym polega idea colivingu i coworkingu, a także rozwijać własny pomysł na coś podobnego do zastosowania we Wrocławiu.

Właśnie tam, na Wyspach Kanaryjskich narodził się pomysł na dom, w którym będzie można wynajmować pokoje i mieszkać oraz pracować w komfortowych warunkach na dłuższe okresy. Nazwali ten dom Travel House i każdy z pokoi przystosowali pod inny styl typowy dla innego kraju. Zadbali o to, aby były tam też dobre warunki do pracy zdalnej i odpoczynku. 

Dlatego Travel House jest idealną alternatywą między hotelem a hostelem – tutaj można poczuć się swobodnie jak w domu i nie trzeba martwić  się o długoterminowe umowy czy kaucje. Travel House jest prowadzony przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej.

Specjalnie dla www.travelhouse.info

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *