31 sierpnia 2018

  • sierpnia 31, 2018
Ewelina z Aidą i Eleną z firmy CoworkingC
Nadchodzącą jesień dwoje przedstawicieli Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej spędzi na wymianie partnerskiej w Las Palmas de Gran Canaria (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania). Ich pobyt ma na celu nawiązanie współpracy i zdobycie nowego doświadczenia, które będzie można wykorzystać w Polsce. Program nazywa się Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców i jest finansowany przez Komisję Europejską. 

Podczas kilkumiesięcznego wyjazdu nasi przedstawiciele, Ewelina i Maks, mają nadzieje nawiązać nowe kontakty biznesowe, zapoznać się z hiszpańską specyfiką branży hotelarskiej i turystycznej oraz nieznanymi im wcześniej modelami biznesowymi coworkingu i colivingu. Wszystko po to, aby później wprowadzić hiszpańskie praktyki we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. 
Maks z właścicielem firmy Soppa de Azul

Jednym z głównych celów naszego Instytutu jest wspieranie przedsiębiorczości. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na udział w programie Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców. Chcemy po powrocie do kraju jeszcze lepiej realizować naszą misję na Dolnym Śląsku - powiedział Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Maksym Wołosewicz.  

Nie przypadkowo wybraliśmy jako cel wymiany Wyspy Kanaryjskie. Jest to miejsce niezwykle ze względu na szybki rozwój branży hotelarskiej i turystycznej, szerokie możliwości rozwoju, w tym rządowe ułatwienia dla osób chcących zakładać firmy. Ten obszar Hiszpanii staje się coraz bardziej atrakcyjny dla milionów turystów oraz tak zwanych „cyfrowych nomadów” z całego świata - podkreśla PR Manager Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Ewelina Wojciechowska.  

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców to program wymian transgranicznych, który daje nowym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych biznesmenów prowadzących własne firmy w innych Państwach Uczestniczących. Do wymiany doświadczenia dochodzi w trakcie pobytu u biznesmena, który pomaga w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia własnej działalności. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść poznając własną firmę z nowej perspektywy, pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami z różnych krajów UE. 

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
www.fpiwo.pl 

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *