6 kwietnia 2024

  • kwietnia 06, 2024

Zapraszamy na państwowe certyfikowane egzaminy z języka polskiego we Wrocławiu.


Szkoła“Witaj Wrocław” istniejaca przy Polskim Instytucie Współpracy Obywatelskiej jest pierwszym i jedynym podmiotem, który posiada zarówno pozwolenie od Ministra Edukacji i Nauki RP do przeprowadzania egzaminów państwowych na poziomach B1, B2, C1, jak i akredytację Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji RP do przyjmowania cudzoziemców. Więcej informacji na dole artykułu.


Zapraszamy na egzamin TELC (B1 oraz B2) 👈


Wersja RUS 👈
Czym jest “egzamin państwowy z j. polskiego jako obcego”?


Egzamin państwowy i uzyskany na jego podstawie certyfikat są bardzo ważne dla obcokrajowców. Dokument ten oficjalnie potwierdza poziom znajomości języka polskiego.


Państwowy egzamin z języka polskiego jako obcego będzie potrzebny, aby uzyskać status stałego rezydenta UE lub obywatelstwo polskie; dla rozpoczęcia studiów na wielu polskich uczelniach państwowych; w celu poszerzenia możliwości znalezienia pracy w Polsce na wyższych stanowiskach i nie tylko.


Dowiedz się więcej o egzaminach państwowych tutaj.Jak odbywa się egzamin państwowy?


Egzamin państwowy składa się z kilku etapów:


✅ Słuchanie - sprawdzenie rozumienia języka polskiego ze słuchu;

Gramatyka - sprawdzenie znajomości zasad języka polskiego;

Czytanie i rozumienie tekstu w j. polskim;

Część pisemna - komponowanie i pisanie kilku rodzajów tekstów;

Część konwersacyjna - egzamin ustny z członkiem komisji.


Za pomyślnie zdany egzamin państwowy uznaje się 50% poprawnych odpowiedzi w każdej części egzaminu (dla poziomów B2, C1 wymagane jest co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi). Ile kosztuje udział w egzaminie państwowym?


Udział w egzaminie państwowym jest płatny. Ceny są regulowane przez Ministerstwo Edukacji. 


Opłata za osobę dorosłą zależy od wybranego poziomu:


👉Poziomy zaawansowane В1-В2: 150 EUR

👉Poziom profesjonalny С1: 180 EUR 


Po pomyślnym zdaniu egzaminu należy uiścić dodatkową opłatę za Certyfikat Państwowy w wysokości 20 EUR. Gdzie mogę przygotować się do egzaminu państwowego na poziomach B1, B2, C1? 


Do egzaminu państwowego można się przygotować na kursach szkoły języka polskiego Witaj Wrocław. Do wyboru dostępne są dwie formy zajęć: online lub stacjonarna (stacjonarne zajęcia odbywają się we Wrocławiu). Więcej o aktualnych ofertach dowiesz się na naszej stronie. Jak zapisać się na egzamin?


Dla rejestracji na egzamin państwowy wymagane jest wypełnienie ankiety. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego skontaktujemy się w celu dalszej rejestracji na egzamin.


👉 Ankieta zgłoszeniowa na egzamin 👈


Uwaga! Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału w egzaminie. Liczba miejsc jest ograniczona!Gdzie i kiedy odbędzie się egzamin państwowy?Egzamin państwowy jest prowadzony w formie stacjonarnej we Wrocławiu. Najbliższe dostępne terminy: 22-23 czerwca 2024 r. (B1, B2) oraz 16-17 listopada 2024 r. (B1, B2, C1).


Uczestnicy spoza miasta Wrocław muszą we własnym zakresie zorganizować nocleg (egzamin trwa dwa dni, często w sobotę i niedzielę). Jest możliwość zarezerwowania pobytu w naszym Travel House pod adresem: Bulwar Ikara 10, Wrocław: www.travelhouse.info). 


Śledź dokładne daty egzaminów państwowych z języka polskiego we Wrocławiu na naszych stronach internetowych: www.fpiwo.pl, oraz www.witajwroclaw.pl 


Ważne! Uczestnicy, którzy nie zaaplikowali lub nie otrzymali potwierdzenie uczestnictwa w egzaminie od sekretariatu szkoły Witaj Wrocław nie będą dopuszczeni do egzaminu. Liczba miejsc jest ograniczona!Więcej informacji o centrum egzaminacyjnym


Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej (założyciel szkoły Witaj Wrocław) jest oficjalnym ośrodkiem egzaminacyjnym dla prowadzenia egzaminów państwowych z języka polskiego jako obcego na poziomach B1, B2, C1 (dla dorosłych). Odpowiednia decyzja została podjęta przez Ministra Edukacji i Nauki RP.

Ponadto Polski Instytut został akredytowany jako organizacja przyjmująca cudzoziemców na wolontariat dzięki wydanej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 


Podstawa prawna: Decyzja Ministra Edukacji i Nauki Rzeczypospolitej Polskiej nr 17/DWR/2023 oraz Decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nr DSMiM-WN.479.4.1.2023. 


Data aktualizacji artykułu: 19 marca 2024 roku


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *