22 czerwca 2021

  • czerwca 22, 2021

We wtorek 22 czerwca zakończył się miesięczny bezpłatny kurs języka polskiego dla mieszkańców Opola. W ciągu miesiąca 35 uczniów (3 grupy) uczyli się podstaw języka polskiego, a także poszerzali swoją wiedzę na temat polskiej kultury i tradycji. Szczególną uwagę poświęcono historii i kształtowaniu się miasta Opola. Kursy języka polskiego były bezpłatne dzięki finansowaniu Urzędu Miasta Opole. Osoby, które pomyślnie zdały test, mogą kontynuować naukę na długoterminowych kursach języka polskiego.


W celu pomyślnego ukończenia kursów studenci przystąpili do testu końcowego, sporządzonego na podstawie programu nauczania. Przede wszystkim nauczyciele chcieli sprawdzić, jak dobrze uczniowie zapamiętali zdobytą wiedzę. Najlepsze wyniki osiągnęli ci, którzy często uczęszczali na zajęcia i poświęcali dodatkowy czas na samodzielne przestudiowanie materiału.


„Bardzo się cieszymy, że możemy współpracować z miastem Opole i bezpłatnie pomagać migrantom. Kurs języka polskiego to przede wszystkim duży krok w kierunku udanej adaptacji w polskim społeczeństwie. Absolwenci kursów intensywnych mogą kontynuować naukę na długoterminowych kursach języka polskiego w szkole Witaj Wrocław na specjalnych, ulgowych warunkach – mówi dyrektor szkoły Witaj Wrocław Maksym Wołosewicz.


Bezpłatny kurs dla mieszkańców Opola nie jest jednak ostatnim. Na jesień szkoła Witaj Wrocław przygotowała kilka ciekawych projektów, w których każdy będzie mógł wziąć udział.  Z doświadczenia poprzednich projektów polecamy zapisywać się od razu - w ten sposób są większe szanse na zostanie uczestnikiem nowych kursów. Aby dowiedzieć się wszystkiego szybciej od innych, obserwujcie naszą stronę na Facebooku i Instagramie - tam publikujemy najświeższe informacje o nadchodzących projektach i wydarzeniach!

Szkoła Witaj Wrocław jest prowadzona przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej we współpracy z fundacją Toruńską Inicjatywą Obywatelską (TIO).

Online kurs j.polskiego dla Opolan - 2021 r. 


Projekt "Intensywne kursy j. polskiego dla Opolan" jest finansowany przez Urząd Miasta Opole

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *