17 maja 2021

  • maja 17, 2021


Dzisiaj, 17 maja, do szeregów szkoły Witaj Wrocław dołączyło 35 nowych uczestników. Szczęśliwcy zostali wybrani na podstawie konkursu, podczas którego wpłynęło ponad 120 zgłoszeń. Przez najbliższy miesiąc uczestników czeka napięty grafik zajęć w ramach intensywnego kursu języka polskiego dla mieszkańców Opola. 

(Wersja RU)

"Kurs przeznaczony jest dla migrantów z Ukrainy, Białorusi i innych krajów mieszkających w mieście Opole. Uczniowie będą uczyć się języka polskiego i to całkiem bezpłatnie - projekt jest finansowany przez urząd miasta Opole" - podkreśla jeden z organizatorów, dr Ewelina Wojciechowska z Toruńskiej Inicjatywy Obywatelskiej. 

Zajęcia będą odbywały się trzy razy w tygodniu w formie online. Program zawiera gramatykę (ortografię), konwersacje - rozumienie, mówienie, słownictwo oraz Polski Klub Dyskusyjny, który pomoże pokonać bariery językowe i zacząć pewniej mówić po polsku. 


Kursy będą trwały do 16 czerwca. Następnie, po uzyskanym pozytywnego wyniku egzaminu końcowego, każdy absolwent otrzyma certyfikat o ukończeniu kursu z odpowiednim poziomem znajomości języka. Osoby chętne będą mogły kontynuować naukę na kursach krótkoterminowych lub długoterminowych w szkole Witaj Wrocław. 

"Podczas rekrutacji otrzymaliśmy ponad 120 zgłoszeń, wśród których wybraliśmy 35 laureatów. Powstały trzy nowe grupy. Każda z nich jest na innym poziomie. Uczniowie są bardzo różni, niektórzy przyjechali do Polski niedawno, a niektórzy mieszkają tu od kilku lat. Wszystkich łączy chęć do nauki języka polskiego, zapoznanie z kulturą i historią Opola" - opowiada Maksym Wołosewicz, dyrektor szkoły Witaj Wrocław. 

Szkoła Witaj Wrocław jest prowadzona przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej we współpracy z fundacją Toruńską Inicjatywą Obywatelską (TIO).

Projekt "Intensywne kursy j. polskiego dla Opolan" jest finansowany przez Urząd Miasta Opole.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *