30 kwietnia 2021

  • kwietnia 30, 2021

Mieszkasz w Opolu? Chcesz nauczyć się języka polskiego? Zapisz się na bezpłatny intensywny kurs w szkole Witaj Wrocław. W ramach kursu zostaną utworzone trzy grupy uczestników, w tym grupa dla początkujących. Zajęcia tylko ONLINE od 17 maja do 16 czerwca 2021 roku. Nie zwlekaj!  


👉👉👉ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS👈👈👈

wersja rosyjska (RU)


Bezpłatny intensywny kurs języka polskiego jest finansowany przez Urząd Miasta Opole w ramach projektu “Intensywne kursy j. polskiego dla Opolan”. Do udziału w projekcie zapraszamy uczestników programu edukacyjnego „Dobry start w Polsce”, a także migrantów z Ukrainy, Białorusi i innych krajów mieszkających w Opolu.

Co zawiera intensywny kurs języka polskiego? 

Kurs startuje od 17 maja i kończy się 16 czerwca 2021 roku. Zajęcia będą odbywać się trzy razy w tygodniu po 3 godziny lekcyjne (łącznie 36 godzin). Wszystkie zajęcia będą prowadzone w formie ONLINE w dni robocze między godziną 9 a 13 w zależności od planu edukacyjnego danej grupy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie każdej grupy. 

Powstaną trzy grupy z różnym poziomem języka polskiego (w tym grupa „od podstaw” dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli nauki języka). Uwaga: w Polskim Klubie Dyskusyjnym rozmawiamy tylko po polsku dlatego podstawowa znajomość jest tu niezbędna.


Bezpłatny intensywny kurs obejmuje: 

✔ Ćwiczenia gramatyczne i ortograficzne

✔ Opanowanie mówienia i czytania po polsku

✔ Udział w Polskim Dyskusyjnym Klubie

✔ Testy końcowe i otrzymanie certyfikatu 

Po ukończeniu kursu najlepsi absolwenci będą mogli kontynuować naukę na długoterminowych kursach języka polskiego w szkole Witaj Wroclaw na specjalnych warunkach. 


Jak zapisać się na bezpłatny kurs języka polskiego w mieście Opole? 

Należy wypełnić ankietę zgłoszeniową. Następnie organizatorzy skontaktują się z wybranymi osobami i zaproponują podpisanie umowy. Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny, nie ma żadnych opłat administracyjnych ani wpisowych. Nie udostępniamy uczniom książek, ale zapewniamy potrzebne materiały dydaktyczne.

Ankietę należy wypełnić najpóźniej do 10 maja 2021 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 14 maja 2021 roku.
Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Wysłanie ankiety to nie to samo co przyjęcie na kurs, ostateczną decyzję podejmują organizatorzy. Uczestnicy programu edukacyjnego „Dobry start w Polsce” oraz innych projektów Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej mają tu przewagę.

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej zaprasza!

"Dzięki darmowemu kursowi chcemy pomóc migrantom z Ukrainy, Białorusi i innych krajów mieszkających w Opolu. Znajomość języka polskiego otworzy przed nimi nowe możliwości nauki, pracy i życia codziennego w Polsce. Jest to bardzo ważne teraz, w warunkach pandemii COVID-19. Dlatego też połączyliśmy siły z Gminą Miasta Opola. Naszym wspólnym zadaniem jest pomóc nowym mieszkańcom miasta w tym trudnym czasie" - informuje organizator projektu, prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Maksym Wołosewicz.

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną (pandemia koronawirusa) wszystkie zajęcia odbywać się będą zdalnie (ONLINE). Sekretariat Szkoły „Witaj Wrocław” znajduje się pod adresem 54-130 Travel House, Bulwar Ikara 10 we Wrocławiu. Nasz e-mail: witaj@fpiwo.pl

Szkoła Witaj Wrocław jest prowadzona przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej we współpracy z fundacją Toruńską Inicjatywą Obywatelską (TIO).

Projekt "Intensywne kursy j. polskiego dla Opolan" jest finansowany przez Urząd Miasta Opole.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *