16 marca 2021

  • marca 16, 2021

Na Dobrym blogu o Polsce rozpoczynamy cykl porad dla obcokrajowców o życiu w Polsce w warunkach pandemii Covid-19. Poniższe 15 artykułów powinno być pomocne osobom, które dopiero przeprowadziły się do Polski (TOP-15). Chcemy pokazać, że załatwienie biurokratycznych spraw nie jest takie ciężkie. Każdy artykuł zawiera teoretyczne i praktyczne porady dla migrantów z Ukrainy i Białorusi. Uważamy, że im łatwiej osoba odnajdzie się w nowym mieście w pierwszych dniach, tym lepsze będzie miała wrażenia i doświadczenia. To znaczy, że będzie chciała tu zostać, założyć rodzinę, pracować i się rozwijać. 

 

Zależy nam pokazać nie tylko teoretyczną stronę problemu, ale również i praktyczną. Przy tworzeniu treści aktywny udział brali uczestnicy programu “Dobry start w Polsce”. Kto jak nie oni dysponują najszerszą wiedzą odnośnie życia w nowym mieście. Każdy z nich kiedyś miał własne kłopoty, które razem z Polskim Instytutem Współpracy Obywatelskiej rozwiązywał. Dlatego też  wyrazili chęć do udziału i aktywnie dzielili się swoimi historiami. 

Portal Dobry blog o Polsce został stworzony, aby informować migrantów ze Wschodu o życiu i pracy w Polsce. Od 2012 roku piszemy o popularnych turystycznych miejscach w Polsce i na Dolnym Śląsku, narodowych świętach, najważniejszych wiadomościach prawnych czy politycznych. Cały czas się rozwijamy i ulepszamy jakość prezentowanych przez nas artykułów. Jest to portal niekomercyjny i apolityczny, w całości utrzymywany ze środków własnych Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej


Uczestnicy programu Dobry start w Polsce. Marzec 2021 r. Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *