30 grudnia 2020

  • grudnia 30, 2020

Rok 2020 zbliża się do końca. To były ciężkie, nieprzewidywalne, bogate w dobre wydarzenia jak i pełne rozczarowania dwanaście miesięcy. Dla Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej to był rok pełen wyzwań. Mimo wielu problemów i ograniczeń wprowadzanych w kraju, nieustannie dążyliśmy do rozwoju lub przynajmniej podtrzymania naszej stałej działalności pożytku publicznego. Przez ostatnie pół roku o naszych osiągnięciach pisano w mediach na Białorusi, w Rosji i w Polsce. Oto najciekawsze z nich:

Hrodna.life (Białoruś). Projekty „Dobry start w Polsce”, „Travel House” oraz inne projekty Instytutu w obszernym artykule białoruskich dziennikarzy. Tekst w językach białoruskim i rosyjskim. 

Kurjer.info - we współpracy z  wydawnictwem przygotowaliśmy prosty test do określenia poziomu znajomości języka polskiego. Test może pomóc sprawdzić swoje umiejętności językowe a później wybrać odpowiednią grupę na kursach (na przykład w naszej szkole Witaj Wroclaw). 

Могилевонлайн - artykuł o życiu Białorusinów w Polsce. Opowiadamy o najczęstszych problemach związanych z adaptacją, przeprowadzką oraz otrzymaniem wizy. Tekst w języku rosyjskim.

horki.info - jak mieszkańcy Gorok (Białoruś) oswajają się w Polsce. Swoją opinię wyraził również dyrektor Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Maks Wołosewicz. Tekst w języku rosyjskim.Вечерний Бобруйск - co przyciąga biełorusinów do Polski? Zestawienie najciekawszych faktów o bliższej sąsiadce Białorusi. Tekst w języku rosyjskim. 

Бинокль - оpinie uczestników edukacyjnego projektu dla migrantów „Dobry start w Polsce”. Tekst w języku rosyjskim.

W październiku odwiedził nas Vitalii Miroszniczenko. Vitalii jest znanym blogerem we Wrocławiu, który prowadzi własny kanał na YouTube. Razem z nim nagraliśmy reportaż o naszych programach, osiągnięciach, lektorach szkoły Witaj Wrocław i uczestnikach. Nie zapomnieliśmy również o pięknych widokach Wrocławia. Film można obejrzeć pod poniższym linkiem

W lipcu 2020 roku świętowaliśmy powstanie portalu Dobry blog o Polsce. Osiem lat minęło, a my dalej piszemy o Polsce i poruszamy najważniejsze dla naszych czytelników tematy. Projekt jest w pełni niekomercyjny i istnieje dzięki staraniom autorów.
Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *