15 maja 2021

  • maja 15, 2021

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej – jedna z największych polskich organizacja pozarządowych działająca w zakresie edukacji, turystyki i rozwoju przedsiębiorczości. Wspieramy osoby pochodzenia polskiego oraz posiadaczy Karty Polaka. Działamy również na rzecz integracji w polskim społeczeństwie migrantów z Białorusi, Ukrainy oraz innych obywateli zza wschodniej granicy. 

Cieszymy się, że w gronie partnerów naszych wydarzeń byli lub są m. in.: Narodowy Instytut Wolności, Urząd Miasta Wrocław, Urząd Miasta Opole, Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, Bank Credit Agricole, Wyższa Szkoła Bankowa, Konsulat Honorowy Ukrainy we Wrocławiu, Fundacja TIO, program Study Tour to Poland oraz wiele innych krajowych i zagranicznych podmiotów. 

(RU) На русском языке 


Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej realizuje projekty w zakresie odpłatnej i nieodpłatnej działalności pożytku publicznego, m. in.: 


Prowadzimy pierwszy we Wrocławiu coliving Travel House

Z myślą o tysiącach pracowników zdalnych i tak zwanych „cyfrowych nomadów” przyjeżdżających do Wrocławia, otworzyliśmy dla nich komfortowe miejsce do zamieszkania oraz pracy biurowej – coliving Travel House.  Jest to “dom”, w którym można wynajmować pokoje i mieszkać oraz pracować w komfortowych warunkach na dłuższe okresy.

Coliving Travel House jest idealną alternatywą między hotelem a hostelem – tutaj można poczuć się swobodnie jak w domu i nie trzeba martwić  się o długoterminowe umowy czy kaucje.


Pomysł na pierwszy we Wrocławiu coliving narodził się w Hiszpanii na Wyspach Kanaryjskich i został wdrożony w życie w grudniu 2018 r. Projekt jest realizowany w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego. 


Prowadzimy Portal Informacyjny Dobry Blog o Polsce

Kontynuujemy od 2012 roku rozwój portal Informacyjnego Dobry Blog o Polsce (obecnie w formacie medium obywatelskiego). Celem projektu jest informowanie migrantów zza wschodniej granicy o życiu w Polsce w formie praktycznej, ciekawej i lekkiej do odbioru. Właśnie dlatego tworzymy materiały informacyjne w językach rosyjskim i ukraińskim na temat legalizacji pobytu, poszukiwania pracy, zakładania i prowadzenia biznesu. Publikujemy też ciekawostki podróżnicze, kulturalne i turystyczne. Szczególną uwagę w naszych artykułach skupiamy na Wrocławiu i Dolnym Śląsku. Dobry Blog o Polsce (www.blogopolshe.pl) jest prowadzony w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. 


Projekt edukacyjny „Dobry start w Polsce”

Projekt „Dobry Start w Polsce” - edukacyjny program dla obywateli Państw byłego ZSSR. Jest to cykl wykładów, warsztatów, zajęć, wycieczek i spotkań integracyjnych oraz zaangażowanie uczestników do wolontariatu. Projekt jest realizowany od jesieni 2019 roku we współpracy z naszym wieloletnim partnerem, fundacją Toruńska Inicjatywa Obywatelska.


Szkolenia i doradztwa oraz wymiany międzynarodowe 

Organizujemy szkolenia i doradztwa personalne dla obcokrajowców w Polsce. Odbywają się one w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim. Wszystko to w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Jako jedyni w Polsce, wspólnie z fundacją Startup Poland reprezentowaną przez Łukasza Solarskiego, zorganizowaliśmy we Wrocławiu międzynarodową konferencję „Biznes w Polsce dla obcokrajowców” (sierpień 2018 r.) . Mimo sezonu urlopowego, zgromadziła ona 300 uczestników, głównie – początkujących przedsiębiorców ze Wschodu zamieszkałych w Polsce.

Biznes w Polsce dla obcokrajowców - Konferencja. 

Realizujemy programy międzynarodowych wymian młodzieży i wolontariatu europejskiego. Współpracujemy z wieloletnim programem „Study Tour to Poland” jako operator wizyt na Dolnym Śląsku. 


Szkoła języka polskiego „Witaj Wrocław”

Tysiące obcokrajowców z Białorusi, Ukrainy oraz innych krajów zza wschodniej granicy co roku przeprowadzają się do Wrocławia. Z myślą o nich otworzyliśmy szkołę języka polskiego „Witaj Wrocław”.  Dzięki niej cudzoziemcy mogą nauczyć się języka polskiego, poznać naszą kulturę, historię i tradycje. Kurs odbywa się na różnych poziomach zaawansowania i łączy w sobie zajęcia gramatyczne, konwersacje językowe, klub dyskusyjny, wycieczki i spotkania integracyjne. Uczestnicy według zainteresowań angażują się w czynności wolontariatu, również na rzecz mieszkańców gminy Wrocław. 


Media o nas 

Projekty i przedsięwzięcia Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej mają szeroki oddźwięk w krajowych i zagranicznych mediach. Pisano o nas w wielu publikacjach i wywiadach w językach polskim, niemieckim, hiszpańskim, rosyjskim, ukraińskim oraz białoruskim, zarówno w Polsce, jak i Ukrainie, Republice Białoruś oraz Szwajcarii i Hiszpanii.


Media o nas: styczeń – czerwiec 2020 r. Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej w mediach krajowych i zagranicznych

Media o nas. Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej


Więcej informacji o działalności Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej w poprzednich latach można znaleźć w tych artykułach: 

Podsumowanie roku 2018. Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej

Podsumowanie roku 2019. Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej

Kontakty 


Szkoła j.polskiego Witaj Wrocław 


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *