wtorek, 18 września 2018

Jednym z pierwszych i najbardziej znanych na Wyspach Kanaryjskich coworkingów jest Soppa de Azul w Las-Palmas de Gran Canaria. Jest to miejsce niezwykle, ponieważ od lat łączy się tutaj coworking z organizacją międzynarodowych szkoleń i konferencji oraz galerią sztuki i przestrzenią do pracy dla osób utalentowanych z całego świata.   

Bogate doświadczenia Soppa de Azul zainspirowały członków zespołu Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. Dlatego przez około trzy miesiące Prezes Instytutu będzie nawiązywać kontakty i poznawać model biznesowy coworkingu oraz colivingu dla rozpoznania możliwości dalszego wdrożenia go w Polsce. Wszystko to dzięki współpracy w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców (program finansowany przez Komisję Europejską). 

 „Zapotrzebowanie na Coworkingi w Polsce co roku wzrasta, natomiast charakter istniejących usług nie zawsze odpowiada potrzebom klientów. Właśnie dlatego chcemy zapoznać się z modelami działania najlepszych hiszpańskich coworkingów, aby później wdrażać ich doświadczenia we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku” - wspomina Maksym Wołosewicz, prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. 

Coworking Soppa de Azul na Gran - Canaria
Coworking to nowy trend zmieniający dotychczasowy wzorzec pracy, głównie skierowany do freelancerów oraz ludzi wykonujących wolne zawody, programistów, architektów, twórców. Jest to miejsce biurowe gdzie przedstawiciele rożnych firm oraz osoby prywatne mają przestrzeń do pracy i odpoczynku, miejsce na organizowanie spotkań biznesowych, szkoleń, itd. 

Soppa de Azul. Foto - Ewelina Wojciechowska, 2018. 
Wśród liderów w branży coworkingowej od lat figurują hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie. Wiele ludzi z całego świata wybiera te zamorskie terytoria Hiszpanii, aby tam mieszkać i pracować. Coworkingi na Wyspach Kanaryjskich cieszą się szczególną popularnością wśród pracowników zdalnych i tzw. cyfrowych nomadów pochodzących z całego świata.  
Warsztaty malarskie w Soppa de Azul. 
Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców to program wymian transgranicznych, który daje nowym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych biznesmenów prowadzących własne firmy w innych Państwach Uczestniczących. Do wymiany doświadczenia dochodzi w trakcie pobytu u biznesmena, który pomaga w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia własnej działalności. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść poznając własną firmę z nowej perspektywy, pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami z różnych krajów UE. 
Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Kontakt

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej. Adres biura i korespondencyjny: Bulwar Ikara 10, 54-130, Wrocław. e-mail: kontakt@fpiwo.pl Numer KRS 0000716903 NIP 8943124688 REGON 36942572000000

Zobacz pierwszy coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce!


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Wyświetlenie strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube