25 maja 2024

  • maja 25, 2024


Dobry blog o Polsce już wkrótce w nowej odsłonie! Ulubione przez setki tysięcy internautów media obywatelskie «Хороший блог о Польше» zostały dofinansowane przez Narodowy Instytut Wolności w ramach rządowego programu rozwoju organizacji obywatelskich PROO.

Wersja RU 👈

Jest to świetna wiadomość! Zainteresowanie naszymi stronami rośnie z roku na rok. W 2022 roku oficjalną stronę Instytutu oraz „Dobry blog o Polsce” odwiedziło łącznie 1 milion 80 tysięcy unikalnych użytkowników (według statystyk Google Analytics)! Większość naszych czytelników to migranci z Ukrainy, Białorusi i innych krajów mieszkających w Polsce, a także cudzoziemcy, którzy planują przeprowadzkę do Polski.


Czym jest Portal Informacyjny Dobry Blog o Polsce?


To medium obywatelskie prowadzone w językach rosyjskim, ukraińskim i polskim. Istnieje od 2012 roku i rozwija się dzięki pracy społecznej wolontariuszy, w tym migrantów. Jego celem jest informowanie migrantów zza wschodniej granicy o życiu w Polsce w formie praktycznej, ciekawej i przystępnej do odbioru. Dobry blog o Polsce jest prowadzony przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego.

W Dobrym blogu o Polsce staramy się poruszać najważniejsze i najbardziej interesujące migrantów tematy: praca, podatki, edukacja, służba zdrowia oraz legalizacja pobytu. Sporą uwagę przywiązujemy do kwestii integracji migrantów, zapoznania ich z polską kulturą, tradycjami i historią. Popularyzujemy Wrocław i cały region Dolnego Śląska jako atrakcyjne miejsce pod względem inwestycji i prowadzenia biznesu” - komentuje autor i redaktor naczelny, Maksym Wołosewicz.


Jak mogę dołączyć do zespołu Dobrego bloga o Polsce?


W ramach projektu „Dobry blog o Polsce w nowej odsłonie” zapraszamy do współpracy początkujących oraz doświadczonych dziennikarzy i blogerów. Więcej informacji  👈Projekt „Dobry Blog o Polsce w nowej odsłonie” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu rozwoju organizacji obywatelskich na lata 2018 - 2023 PROO.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *