24 kwietnia 2023

  • kwietnia 24, 2023

Mieszkasz na Dolnym Śląsku? Chcesz nauczyć się języka polskiego? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość! Właśnie rozpoczęła się rejestracja na bezpłatny, intensywny dwumiesięczny kurs języka polskiego. Liczba miejsc jest ograniczona! Przyjmujemy zgłoszenia do 5 maja 2023 r.

👉 Kim jest organizator? Projekt "Mówię i rozumiem po polsku" jest organizowany przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej i współfinansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. 

👉 Wersja rosyjska (RU)  

👉 Dla kogo? Kurs jest przeznaczony dla pełnoletnich obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutym 2022 roku w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Warunkiem koniecznym jest zamieszkanie w województwie dolnośląskim (w tym we Wrocławiu).


👉 Aplikuj na bezpłatny kurs języka polskiego 👈


👉 Jak się zgłosić? Aby wziąć udział w kursie, należy wypełnić ankietę zgłoszeniową. Organizatorzy skontaktują się z wybranymi uczestnikami i ustalą szczegóły. Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny. Brak opłat wpisowych oraz ukrytych opłat dodatkowych czy kar. Zgłoszenia przyjmujemy do 5 maja 2023 r., a wyniki naboru zostaną ogłoszone do 12 maja 2023 r.

Prosimy zauważyć: ilość miejsc jest ograniczona, a wysłanie zgłoszenia nie gwarantuję uczestnictwa. Zastrzegamy sobie prawo dodatkowej weryfikacji danych zawartych w ankietach aplikacyjnych oraz przeprowadzenie dodatkowych rozmów kwalifikacyjnych.

👉Kiedy zajęcia? Planujemy przeprowadzić kurs w terminie od 15 maja do 15 lipca 2023 r. Większość zajęć będzie odbywać się dniach powszednich w godzinach od 8:00 do 16:00. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w grafikach oraz formie nauczania.


Bezpłatny intensywny kurs języka polskiego 
👉 Jaka forma nauczania? Dostępne są dwie formy nauczania: stacjonarna lub online. Stacjonarne zajęcia będą odbywać się pod adresem: 54-130, Travel House, Bulwar Ikara 10 we Wrocławiu. Zajęcia online za pośrednictwem platformy Google Meet. Na zajęcia online należy zapewnić sobie własny sprzęt komputerowy i dostęp do sieci Internet.

👉 Jaki program kursu? Uczestnicy zostaną podzieleni na różnopoziomowe grupy języka polskiego, w tym grupę "od zera" dla początkujących. Zajęcia przeprowadzą doświadczeni lektorzy szkoły języka polskiego "Witaj Wrocław".

Zajęcia będą odbywać się trzy razy w tygodniu po 2 godziny zegarowe (120 min) co daje łącznie 48 h zegarowych dla każdej z grup. Program obejmuje wykłady z gramatyki i ortografii, naukę języka w rozmowie i czytaniu, przełamywanie bariery językowej poprzez polski klub dyskusyjny oraz test końcowy i otrzymanie certyfikatu.

👉 Jaki cel projektu?  Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej od ponad 5 lat wspiera migrantów i uchodźców z Ukrainy i Białorusi czasowo lub na stale zamieszkujących w Polsce. Podwyższenie znajomości j. polskiego wśród obcojęzycznych mieszkańców Dolnego Śląska może znacznie ułatwić im znalezienie pracy, nawiązanie znajomości z polskimi mieszkańcami, ułatwić załatwianie bieżących spraw. Projekt ten wpisuje się w naszą misję i cele statutowe.

Zwiększenie wiedzy uczestników na temat kultury polskiej i ciekawostek z życia codziennego z pewnością pozytywnie przełoży się na szybszą i łatwiejszą adaptację migrantów w nowym dla nich środowisku. 

"W ramach projektu Mówię i rozumiem po polsku zostaną stworzone 3 grupy, każda po ok. 10-15 osób na poziomie A0, A1 lub A2 do wyboru. Liczba osób jak i poziom będzie dostosowany do ostatecznej liczby osób i ich preferencji poziomu znajomości. Będą też dostępne testy poziomujące dla osób nieznających swojego poziomu 'startowego'. Zajęcia będą odbywać się online lub stacjonarnie w biurze fundacji w Travel House - w zależności od tego jak w formularzu zgłoszeniowym rozłożą się preferencje aplikujących, np. może powstaną 2 grupy stacjonarne i 1 online czy odwrotnie. Osoby spoza Wrocławia pewnie będą preferowały formę online" - opowiada koordynator projektu dr Ewelina Wojciechowska, ze szkoły języka polskiego Witaj Wrocław.

👉 Co po zakończeniu projektu? Po zakończeniu kursu, najlepsi absolwenci będą mieli możliwość kontynuowania nauki na długoterminowych kursach polskiego języka w szkole Witaj Wrocław (6/12 miesięcy) na preferencyjnych warunkach i w wybranej formie nauczania: stacjonarnie lub online.Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *