24 lutego 2022

  • lutego 24, 2022

Wojna zmusiła tysiące mieszkańców Ukrainy do szukania schronienia w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Razem możemy pomóc ukraińskim uchodźcom w Polsce!Zostań wolontariuszem


Czego przede wszystkim potrzebują uchodźcy z Ukrainy w Polsce? Nocleg, pomoc tłumacza, konsultacje psychologiczne i prawne, a także ciepłą odzież i przedmioty higieny osobistej. Jeśli możesz w jakiś sposób pomóc, wypełnij 👉tą ankietę wolontariusza (zaznacz rodzaj wsparcia, którego faktycznie możesz udzielić). Następnie udostępnimy Twoje kontakty osobom, które potrzebują Twojego wsparcia (Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej zaczął otrzymywać takie wnioski od 24 lutego 2022 r.).


Pomoc informacyjna


Twoi znajomi lub bliscy są w niebezpieczeństwie i planują przyjechać do Polski w najbliższych dniach? Koniecznie przekaż im aktualne i rzetelne informacje o zasadach przekraczania granicy ukraińsko-polskiej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Polskiej straży granicznej. Obecnie obywatele Ukrainy nadal mogą wjeżdżać na podstawie ruchu bezwizowego, wiz krajowych lub turystycznych, „kart pobytu” i innych dokumentów. Ponadto, według uznania komendanta straży granicznej, możliwy jest wjazd z innych powodów! Polski rząd przygotowuje szeroką pomoc dla uchodźców - w wielu polskich miastach otwarto ośrodki pomocy i miejsca dla noclegów👉więcej szczegółów. Będziemy regularnie informować o nowych możliwościach na stronie Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.


Pomoc finansowa


Uchodźcom można pomóc finansowo! W najbliższym czasie polskie organizacje rządowe otworzą specjalne rachunki dla wsparcia ukraińskich uchodźców w Polsce. Opublikujemy te informacje na naszej stronie na Facebooku. Bądźcie ostrożne! Nie wysyłacie pieniędzy do podejrzanych osób lub organizacji. Dokonujcie przelewów tylko na oficjalne strony polskich organizacji rządowych lub sprawdzonych i godnych zaufania organizacji i instytucji.

Pamiętajcie, każdy z nas, niezależnie od obywatelstwa, narodowości czy poglądów politycznych, może pomóc ukraińskim uchodźcom. W trudnych czasach możemy pomóc naszym ukraińskim przyjaciołom!

Z wyrazami szacunku,

pracownicy Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej oraz Szkoły Języka Polskiego Witaj Wrocław.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *