17 sierpnia 2021

  • sierpnia 17, 2021

Mieszkasz we Wrocławiu i chcesz nauczyć się języka polskiego? Zapraszamy na bezpłatny intensywny kurs w szkole Witaj Wrocław. Zostaną utworzone trzy grupy uczestników, w tym grupa dla początkujących. Zajęcia ONLINE od 6 września do 4 października 2021 r. Nie zwlekaj, ilość miejsc jest ograniczona!  


👉👉👉ZAPISUJĘ SIĘ NA KURS👈👈👈

wersja rosyjska (RU)


Bezpłatny intensywny kurs języka polskiego dla migrantów jest współfinansowany przez Urząd Miasta Wrocław. Do udziału w projekcie zapraszamy migrantów z Białorusi, Ukrainy i innych krajów mieszkających we Wrocławiu. Jest to już trzecia edycja w takim formacie – poprzednie odbyły się w grudniu 2020 roku dla wrocławian i latem 2021 roku dla mieszkańców miasta Opole.


Jak zapisać się na bezpłatny kurs języka polskiego we Wrocławiu?

Należy wypełnić ankietę zgłoszeniową. Następnie organizatorzy skontaktują się z wybranymi osobami i zaproponują podpisanie umowy. Udział w kursie jest całkowicie bezpłatny, nie ma żadnych opłat administracyjnych ani wpisowych. Zapewniamy potrzebne materiały dydaktyczne.

Ankietę należy wypełnić najpóźniej do 31 sierpnia 2021 roku. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 3 września 2021 roku.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wysłanie ankiety to nie to samo co przyjęcie na kurs- ostateczną decyzję podejmują organizatorzy. Uczestnicy programu edukacyjnego „Dobry start w Polsce” oraz innych projektów Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej mają tu przewagę.


Co zawiera intensywny kurs języka polskiego od Szkoły Witaj Wrocław?

Kurs startuje od 6 września i kończy się 4 października 2021 roku. Zajęcia będą odbywać się trzy razy w tygodniu po 3 godziny lekcyjne (łącznie 36 godzin). Wszystkie zajęcia będą prowadzone w formie ONLINE w dni robocze między godziną 9 a 17 w zależności od grafiku danej grupy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie każdej grupy. 

Powstaną trzy grupy z różnym poziomem języka polskiego (w tym grupa „od podstaw” dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli nauki języka). Uwaga: w Polskim Klubie Dyskusyjnym rozmawiamy tylko po polsku dlatego podstawowa znajomość jest tu niezbędna.


Bezpłatny intensywny kurs obejmuje:

✔ Ćwiczenia gramatyczne i ortograficzne

✔ Opanowanie mówienia i czytania po polsku

✔ Udział w Polskim Dyskusyjnym Klubie

✔ Testy końcowe i otrzymanie certyfikatu


Po ukończeniu kursu najlepsi absolwenci będą mogli kontynuować naukę na długoterminowych kursach języka polskiego w szkole Witaj Wroclaw na specjalnych warunkach. 


Szkoław Witaj Wrocław zaprasza! 


"Po raz trzeci organizujemy bezpłatne intensywne kursy języka polskiego dla migrantów. Jest to bardzo ważne teraz, w warunkach pandemii COVID-19. W ten sposób chcemy pomóc nowym mieszkańcom miasta w tym trudnym czasie" - informuje organizator projektu, prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Maksym Wołosewicz.

Bezpłatny kurs dla migrantów z Wrocławia nie jest jednak ostatnim. Na jesień 2021 r. szkoła Witaj Wrocław przygotowała kilka ciekawych projektów, w których każdy będzie mógł wziąć udział.  Z doświadczenia poprzednich lat polecamy zapisywać się od razu - w ten sposób są większe szanse na zostanie uczestnikiem nowych kursów. Aby dowiedzieć się wszystkiego szybciej od innych, obserwujcie naszą stronę na Facebooku i Instagramie - tam publikujemy najświeższe informacje o nadchodzących projektach i wydarzeniach!

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną (pandemia koronawirusa) wszystkie zajęcia odbywać się będą zdalnie (ONLINE). Sekretariat Szkoły „Witaj Wrocław” znajduje się pod adresem 54-130 Travel House, Bulwar Ikara 10 we Wrocławiu. Nasz e-mail: witaj@fpiwo.pl


Szkoła Witaj Wrocław jest prowadzona przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej we współpracy z fundacją Toruńską Inicjatywą Obywatelską (TIO).

Projekt "Intensywne kursy j. polskiego dla migrantów" współfinansowany ze środków Gminy Wrocław www.wroclaw.pl


Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *