31 marca 2020

  • marca 31, 2020
Działalność Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej ma coraz większy oddźwięk w Polskich oraz zagranicznych mediach. W tym artykule podajemy namiary na najciekawsze publikacje o nas za ostatnie pół roku: od października 2019 do marca 2020 roku.  

O Polskim Instytucie Współpracy Obywatelskiej pisano w Polsce, Ukrainie, Republice Białoruś oraz Szwajcarii w językach: polskim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i niemieckim.  

Wśród kilkudziesięciu nowych wzmianek o naszej działalności, największy oddźwięk wywołał edukacyjny program dla migrantów zza wschodniej granicy „Dobry start w Polsce” oraz prowadzony przez nas pierwszy we Wrocławiu coliving „Travel House”. Nie zabrakło również artykułów z wypowiedziami ekspertów, wolontariuszy i członków zespołu Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. 

Media internetowe, radio i telewizja:

Громадське Радіо” (Radio Społeczne z Ukrainy, Kijów). Aktualny wywiad z Prezesem Instytutu Maksem Wołosewiczem na temat „Tarczy antykryzysowej” oraz działań przeciwepidemicznych w Polsce. Wywiad w językach rosyjskim oraz ukraińskim.

 „Салiдарнасць” (Białoruś). Artykuł o problemach i wyzwaniach białoruskich migrantów w Polsce oraz o tych szerokich możliwościach które nadaje edukacyjny program dla migrantów „Dobry start w Polsce”. Tekst w języku rosyjskim. 

WOZ Die Wochenzeitung” (Zurych, Szwajcaria). Aktualny wywiad z Prezesem Maksem Wołosewiczem na temat sytuacji w której okazali się podopieczni Instytutu oraz inni obcokrajowcy w Polsce w warunkach pandemii, zamknięcia granic i kryzysu ekonomicznego. Wywiad został opublikowany w wersji drukowanej i internetowej (w języku niemieckim).

34mag.net (Białoruś). Popularny wśród białoruskiej młodzieży portal internetowy opowiada o życiu w Polsce i o programie dla migrantów „Dobry start w Polsce”.  Tekst w języku białoruskim. 

Hrodna.life (Białoruś). Turystyczne ciekawostki Dolnego Śląsku oraz ciepłe rekomendacje colivingu „Travel House” jako miejsca na niedrogi a komfortowy odpoczynek. Tekst w języku białoruskim oraz rosyjskim. 

Wirtualna Polska”. Interesujący wywiad z prezesem Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej na temat migracji, stereotypów społecznych oraz ukraińskiej diaspory w Polsce. Szczegóły na stronach portalu (wywiad w języku polskim). 

Сitydog.by (Białoruś). Portal internetowy opowiada o życiu w Polsce i programie dla migrantów „Dobry start w Polsce”.  Tekst w języku białoruskim. 

Kyky.org (Białoruś). Coliving „Travel House” polecany jako jedne z najlepszych miejsc na dłuższe pobyty we Wrocławiu. Teks w języku rosyjskim. 

Media drukowane:

Народная воля (Białoruś, №84, październik 2019 roku), tekst po rosyjsku. Wzmianka o edukacyjnym projekcie dla obcokrajowców „Dobry start w Polsce”. 

УзГорак (Białoruś, №86, 2019 rok), tekst po rosyjsku. Wzmianka o projekcie „Dobry start w Polsce”. 

Наша история. (Białoruś, №16, strona 73, 2019 rok), tekst w języku białoruskim. Wzmianka o edukacyjno-integracyjnych projektach Polskiego Instytuty Współpracy Obywatelskiej. 

Белорусы и рынок. (Białoruś, №40, 26 października 2019 rok), tekst po rosyjsku. Wzmianka o projekcie „Dobry start w Polsce”.Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *