14 sierpnia 2019

  • sierpnia 14, 2019
W ciągu ostatnich trzech miesięcy skupiliśmy się na rozwoju społeczności pierwszego wrocławskiego colivingu Travel House. Spotkania nietworkingowe, wycieczki po mieście, zwiedzanie wrocławskiego ZOO, Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego - to wszystko w ramach projektu „Travel House miejscem spotkań”. Projekt był współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Do udziału zaprosiliśmy naszych gości, wolontariuszy, partnerów i innych osób, które znają i wspierają na co dzień działalność Instytutu. „Zakładane cele zostały osiągnięte w bardzo dobrym stopniu. Udało się pobudzić społeczność międzynarodową skupioną wokół colivingu Travel House. Bardzo łatwo było zachęcić gości, partnerów i przyjaciół fundacji do wspólnej integracji w ramach wydarzeń zaplanowanych w projekcie”, - twierdzi Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Maksym Wołosewicz.
Integracja społeczności Travel House, 1 czerwca 2019 r. 
„Większość osób pochodzi spoza Polski. Uczestnikami wydarzeń integracyjnych byli obywatele krajów takich jak Hiszpania, Korea Południowa, Ukraina, Mołdawia, Białoruś, Armenia i Stany Zjednoczone. Mieli okazje poznać też mieszkańców Wrocławia i dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat polskiej kultury. Głównym językiem komunikacji był j. angielski i rosyjski. Przyjazna atmosfera, otwartość i niezwykła łatwość w przełamywaniu „pierwszych lodów”, która towarzyszyła podczas spotkań świadczy o tym, że Wrocław jest miastem otwartym na inne kultury, dobrym miejscem spotkań.”, - twierdzi koordynator projektu Ewelina Wojciechowska z Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.

Wydarzenie było współtworzone przez członków naszej społeczności w zakresie tworzenia programów poszczególnych spotkań. Przed każdym planowanym terminem spotkania pytaliśmy o pomysły i oczekiwania co do ich przebiegu. Dzięki tak przyjętej formule udało się zapewnić luźną atmosferę i poczucie, że każdy jest współtwórcą wydarzenia, a nie tylko gospodarze Travel House - od ich inwencji i zaangażowania wiele zależało.
Ekipa Travel House z ZOO Wrocław - 2019 r. 
W konsekwencji nie było tematów przewodnich ustalanych przed spotkaniem tylko w trakcie te tematy pojawiały się same i występowały osoby, którym udzielono głosu. Mogliśmy posłuchać o bardzo różnych pasjach, o specyfice pracy w Najwyższej Izbie kontroli czy w korporacji Apple albo o pomysłach na przyszłość, np. na własny ośrodek jeździectwa konnego.

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej 

Ważnym efektem projektu stało się nawiązanie nowych znajomości oraz wymiana doświadczeń i wiedzy praktycznej. Chcesz dołączyć do międzynarodowej społeczności Travel House we Wrocławiu? Obserwuj naszą stronę na Facebooku oraz stronę www.blogopolshe.pl 

Школа польского языка "Привет Вроцлав" (Witaj Wrocław) 

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *