16 października 2018

  • października 16, 2018
W ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców Ewelina Wojciechowska i Maks Wołosewicz spędzili cały tydzień na międzynarodowym wydarzeniu NomadCity promującym ideę pracy zdalnej. Ewelina jako członek zespołu zarządzającego była jednym z organizatorów konferencji.

Trzecia edycja Nomad City odbyła się w dniach 8-14 października 2018 w stolicy wyspy Gran Canaria, Las Palmas (Hiszpania). Ideą eventu jest promowanie pracy zdalnej oraz przedsiębiorczości uniezależnionej od miejsca zamieszkania. Była to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy i networkingu dla tzw. cyfrowych nomadów, firm, które zatrudniają zdalnie pracowników czy freelancerów, którzy marzą o pracy, która pozwoli im jednocześnie pracować i podróżować po całym świecie.

W tym roku uczestniczyło w NomadCity 220 osób, 40 mówców z 35 różnych krajów. – NomadCity to nie tylko dwudniowa konferencja, na której szerzy się idee pracy zdalnej. To również wydarzenia towarzyszące takie jak warsztaty, sesje jogi, medytacji, wspólne lekcje surfingu czy wieczorne kolacje w restauracjach. Wszystko to dzieje się w malowniczym Las Palmas, na przykład na jednej z najpiękniejszych miejskich plaż Las Canteras, w górach porośniętych lasami czy też w nowoczesnym Pałacu Kongresowym im. Alfreda Krausa – wspomina Ewelina Wojciechowska z Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.
NomadCity-2018. Foto Maksym Wołosewicz, www.fpiwo.pl
Zespół organizatorów Nomad City - 2018. Foto Maks Wołosewicz, www.fpiwo.pl 
- Przyjechaliśmy do Las Palmas, aby rozwijać fundację, kreować nowe projekty we Wrocławiu i poznawać ludzi, którzy mogą nam w tym pomóc. Organizatorzy NomadCity, w tym Ewelina, stworzyli idealne warunki do swobodnego, nieprzymuszonego networkingu. Poznaliśmy wspaniałych ludzi pełnych pasji, którzy zainspirowali nas do robienia rzeczy, o których nigdy  wcześniej nie myśleliśmy – stwierdza Maksym Wołosewicz z Polskiego Instytut Współpracy Obywatelskiej.
Ewelina Wojciechowska i Maks Wołosewicz na NomadCity 2018 w Las Palmas 

Ewelina i Maks przyjechali do Las Palmas w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców, o którym pisaliśmy w poprzednich artykułach. Jednym z zaplanowanych doświadczeń Eweliny była organizacja wydarzenia NomadCity w roli PR Managera. Video podsumowujące tę edycję jak i inne informacje o evencie można znaleźć  na stronie głównej wydarzenia www.nomadcity.org

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube