9 sierpnia 2018

  • sierpnia 09, 2018
We wtorek, 7 sierpnia, we Wrocławiu odbyła się pierwsza w Polsce biznesowa konferencja dla cudzoziemców ze Wschodu. Na wydarzeniu pod tytułem „Startup Poland Camp Wrocław: Biznes w Polsce dla obcokrajowców” zgromadzili się kilkaset młodych biznesmenów mówiących w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim. 

„Zgromadziliśmy w jednym miejscu ponad 300 młodych przedsiębiorców z Ukrainy, Białorusi oraz innych krajów. Naszym celem jest pomoc młodym biznesmenom ze Wschodu w założeniu własnej firmy. Zachęcamy do tworzenia nowych startupów oraz inwestowania na Dolnym Śląsku. Dlatego zaprosiliśmy na wydarzenie ekspertów biznesowych, prawników oraz przedstawicieli instytucji finansowych” - powiedział jeden z organizatorów Maksym Wołosewicz z Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej. 

„Wiemy, że już co 7 mieszkaniec Wrocławia jest pochodzenia ukraińskiego. To oznacza, że Wrocław gości tysiące ludzi, którzy mają potencjał do tego, aby wspierać polską gospodarkę, na przykład poprzez inwestowanie i przenoszenie swoich firm do naszego kraju. Z myślą o nich zorganizowaliśmy jedyną w Polsce konferencję biznesową dla obcokrajowców - podkreśla PR Menager Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Ewelina Wojciechowska

Ważnym elementem konferencji były kwestie finansowania biznesu. Przedstawiciel Banku Credit Agricole Tomasz Tchorowski opowiedział o możliwościach uzyskania kredytów pod rozwój i prowadzenie biznesu. W trakcie swojej prelekcji pt. „Źródła finansowania biznesu w Polsce”, bankier wyjaśnił, jak obywatel Ukrainy (oraz inny obcokrajowiec) może założyć biznes w Polsce i rozwijać ją pod kątem bankowości bieżącej i finansowania. 

Konferencja miała także na celu lepsze poznanie się uczestników. „W programie zaplanowaliśmy tzw. elevator pitch czyli krótkie wystąpienia gości z sali. Około dziesięciu śmiałków opowiedziało o swoim biznesie na forum publiczności. Każdy z nich miał na to 2 minuty. Kilku z nich po takiej reklamie na dobre wciągnęli się w nieformalne rozmowy podczas networkingu - mówi Ewelina Wojciechowska. 

Organizatorzy wydarzenia to Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej oraz Fundacja Startup Poland.

Wśród partnerów znaleźli się: Bank Credit Agricole, Honorowy Konsulat Ukrainy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa, IT Corner i portal YaVP.pl. Planowane są kolejne edycje we Wrocławiu i prawdopodobnie także w innych polskich miastach.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Aktualna rekrutacja

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko:

E-mail *

Wiadomość *