11 listopada 2017

  • listopada 11, 2017
Maksym Wołosewicz (Максим Волосевич) – dziennikarz, bloger, specjalista w zakresie ustawodawstwa migracyjnego. W Fundacji doradza również jak zakładać i zarządzać biznesem przez obcokrajowców w Polsce. 

Posiada wszechstronne doświadczenie dziennikarskie. Utworzył i realizował kilka projektów biznesowych w Polsce, Ukrainie i Niemczech. Pracował jako specjalista ds. systemów operacyjnych MacOS/iOS doradza klientom w międzynarodowej korporacji (Lokalizacja: Sacken, Niemcy). W przeszłości pracował również jako korespondent regionalny, redaktor naczelny tygodnika, a także jako jeden z założycieli i szef Sekretariatu Szkoły Językowej dla obcokrajowców. 

Działalność naukowa: 

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu (Toruń, Polska). Kierunek: nauki o polityce. Doktorant w zakresie nauko polityce, Stypendysta Programu Stypendialnego Rządu RP w 2014-2015 roku akademickim; autor licznych publikacji w językach: rosyjskim i polskim. Obszar zainteresowań naukowych to demokratyzacja, transformacje demokratyczne na obszarze poradzieckim, analiza porównawcza systemów politycznych w Rosji, Ukrainie, Polsce, działalność pozarządowa.  

Działalność pozarządowa:

Maksym Wołosewicz od 10 lat angażuje się w różnorakie projekty społeczne. Jest organizatorem i uczestnikiem wydarzeń społeczno-kulturalnych skierowanych do dorosłych i młodzieży z krajów byłego Związku Radzieckiego. Sam też był wolontariuszem w ramach programu EVS i uczestnikiem wielu wymian międzynarodowych (Polska, Niemcy, Ukraina, Czechy, Rosja, Białoruś, Łotwa). Uwielbia nawiązywać kontakty z młodymi, przedsiębiorczymi ludźmi z całego świata, dzięki czemu poznaje ich kultury, panujące w nich zwyczaje i normy.

Maksym Wołosewicz - Prezes Zarządu w Polskim Instytucie Współpracy Obywatelskiej.

Znajomość języków: polski, rosyjski. 
Miejsce zamieszkania: Wrocław, Polska. 

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
54-203, ul. Legnicka 55/U4, Wrocław.
E-mail: kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000
Kim jesteśmy? Więcej o nas

Szkoła Witaj Wrocław


Szkoła Witaj Wrocław

Dobry Blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

Odwiedż nasz kanał na YouTube