poniedziałek, 1 czerwca 2020

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego wsparł statutową działalność naszego Instytutu. Pomoc została udzielona w ramach „Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO” (PROO-5 edycja 2020 roku) na okres od 1 maja do 30 czerwca 2020 roku. 


„Epidemia koronawirusa i wprowadzone na jej skutek ograniczenia sanitarno-epidemiczne połączone z zamknięciem granic i zakazem imprez masowych, spowodowały wiele utrudnień finansowych i organizacyjnych dla Instytutu. Musieliśmy odwołać lub przenieść na późniejsze terminy kilka międzynarodowych wymian i projektów, ograniczyć działalność colivingu Travel House. Cieszymy się, że w tej nagłej i trudnej sytuacji dostaliśmy pomoc doraźną od Narodowego Instytutu Wolności” - opowiada Maksym Wołosewicz, Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.  Informacja dodatkowa: NIW agencja wykonawcza odpowiedzialna za wspieranie społeczeństwa obywatelskiego, wolontariatu oraz działalności pożytku publicznego w Polsce. Działalność Narodowego Instytutu Wolności służy polskim organizacjom pozarządowym, kierując do nich zróżnicowane programy wsparcia finansowego, merytorycznego i organizacyjnego. 
Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej – pozarządowa organizacja z Wrocławia, zajmuje się wsparciem osób pochodzenia polskiego oraz posiadaczy Karty Polaka w integracji w polskim społeczeństwie. Działa również na rzecz integracji migrantów z Ukrainy, Republiki Białoruś oraz innych obywateli zza wschodniej granicy. Z pasji jej członków do poznawania nowych kultur jak i pielęgnowania kultury polskiej fundacja otworzyła pionierski na skalę kraju coliving Travel House. Jest to duży "dom" otwarty na cudzoziemców i Polaków z całego świata. W colivingu znajduje się biuro fundacji, sala odpoczynku, sala szkoleniowa, a także pokoi oferowanych na wynajem dla pracowników zdalnych bądź dla wolontariuszy zza granicy, których przyjmujemy na wolontariat, wymiany studyjne lub praktyki. 

0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Kontakt

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej. Adres biura i korespondencyjny: Bulwar Ikara 10, 54-130, Wrocław. e-mail: kontakt@fpiwo.pl Numer KRS 0000716903 NIP 8943124688 REGON 36942572000000

Zobacz pierwszy coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce!


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Wyświetlenie strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube