czwartek, 2 maja 2019

2 Maja obchodzimy podwójne święto - Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej życzy Polakom na całym świecie sukcesów zarówno w życiu osobistym, zawodowym tak i w sferze publicznej. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczyniają się do pielęgnowania polskiego dziedzictwa, języka i kultury, za Wasze oddanie sprawom Polski! 

Składamy najlepsze życzenia naszym rodakom mieszkających na obszarze byłego ZSSR – wiemy, że wasze życie na obczyźnie jest trudne i dlatego zawsze podziwiamy Waszą wytrwałość i miłość do Polskiej Ojczyzny!  

Zarząd Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej 

P.S. Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nawet 20 milionów naszych rodaków żyje poza granicami kraju – najwięcej w Ameryce Północnej i Południowej oraz Europie Zachodniej. Ponad 1,5 mln Polaków mieszka w krajach Europie Wschodniej, na Syberii oraz w Kazachstanie. 

Dzień Polonii i Polaków za Granicą co roku obchodzony 2 maja został ustanowiony szesnaście lat temu w „dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność oraz przywiązanie do polskości, a także pomoc Ojczyźnie w najtrudniejszych momentach”. 

2 komentarze:

Kontakt

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej. Adres biura i korespondencyjny: Bulwar Ikara 10, 54-130, Wrocław. e-mail: kontakt@fpiwo.pl Numer KRS 0000716903 NIP 8943124688 REGON 36942572000000

Zobacz pierwszy coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce!


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Wyświetlenie strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube