15 lutego 2021

  • lutego 15, 2021

Zespół szkoły języka polskiego Witaj Wrocław tworzą doświadczeni polscy lektorzy i managerowie zarządzający Sekretariatem Szkoły. Poznaj ich sylwetki!


RU - версия на русском


Kim jesteśmy?

Szkoła języka polskiego „Witaj Wrocław” jest prowadzona przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej, jedną z największych polskich organizacja pozarządowych działających w zakresie edukacji, turystyki i rozwoju przedsiębiorczości. Wspieramy osoby pochodzenia polskiego oraz posiadaczy Karty Polaka. Działamy również na rzecz integracji w polskim społeczeństwie migrantów z Białorusi, Ukrainy oraz innych obywateli zza wschodniej granicy. Partnerem merytorycznym szkoły jest Fundacja Toruńska Inicjatywa Obywatelska.

 

Maksym Wołosewicz - Dyrektor Szkoły Witaj Wrocław

Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej, obywatel Polski. Dziennikarz, bloger, specjalista w zakresie ustawodawstwa migracyjnego. W szkole zajmuje się obsługą słuchaczy w zakresie legalizacji pobytu, koordynuje pracę całego zespołu. Odpowiada za kwestie finansowe Szkoły. 


Dr Ewelina Wojciechowska - Wicedyrektor Szkoły Witaj Wrocław

Doktor nauk o polityce i administracji. Zawodowo od lat związana z polskim trzecim sektorem i polityką lokalną jako prezes zarządu Fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska. W szkole Witaj Wrocław zajmuje się administracją i koordynacją prac lektorów. Prowadzi również zajęcia konwersacyjne w j. polskim.


Nikita Bilous - pracownik Sekretariatu szkoły Witaj Wrocław

Student na Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Zarządzanie, specjalizacja Trendy i design w marketingu. W szkole Witaj Wrocław wspiera bieżącą obsługę sekretariatu. Zajmuje się też promocją oferty szkoły, m. in. w mediach społecznościowych. Odpowiada za tworzenie treści w językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim.


Małgorzata Osińska - 
lektorka j. polskiego

Z wykształcenia filolog polski, językoznawca i literaturoznawca. Ukończyła studia w kierunku nauczania języka polskiego jako obcego. Od 2016 r. prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. Od roku 2019 uczestniczy w Państwowych Egzaminach Certyfikacyjnych z języka polskiego, jako członkini Komisji. Współpracuje ze szkołami językowymi w kraju i za granicą (Ukraina, Białoruś, Anglia). Prowadzi kursy na poziomach A1-C2 zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi. W wolnym czasie lubi czytać książki, podróżować. Sylwia Golonka - lektorka j. polskiego

Z wykształcenia filolog rosyjski i polski. Od kilku lat mieszka we Wrocławiu i jest zafascynowana historią i kulturą tego miasta. W wolnych chwilach czyta, chodzi po górach i jeździ na rowerze. W szkole Witaj Wrocław moderuje spotkania Polskiego Klubu Dyskusyjnego.

Anna Miśniak - lektorka j. polskiego

Z wykształcenia lingwistka i językoznawczyni. Ukończyła studia na kierunkach lingwistyka stosowana (angielski-ukraiński) oraz filologia polska o specjalności nauczanie języka polskiego jako obcego. Prowadziła zajęcia grupowe i indywidualne z języków polskiego i angielskiego na poziomach od A1-C1. Wśród kursantów były osoby z Anglii, Indii, Polski, Ukrainy oraz USA. Ma doświadczenie zarówno w pracy z dziećmi jak i dorosłymi.Olesia Lubczańska - lektorka j. polskiego

Olesia kończy powoli studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe. Pisze pracę dyplomową na temat migrantów w Polsce i we Wrocławiu. Absolwentka filologii rosyjskiej. Doskonale zna nie tylko j. rosyjski, ale też mentalność i kulturę słowiańską. Dlatego z chęcią zgłosiła się do fundacji w celu prowadzenia zajęć w ramach Polskiego Klubu Dyskusyjnego. Obecnie prowadzi też konwersacje w j. polskim. Jak sama podkreśla, jej mocną stroną jest zdecydowanie zaangażowanie, otwartość na nowe wyzwania oraz komunikatywność.

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
Bulwar Ikara 10
54-130 Wrocław
E-mail kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000

Nasz coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube