1 lutego 2020

  • lutego 01, 2020
Pochodzisz z innego kraju, ale jesteś zafascynowany polską historią, kulturą i tradycjami? Zamieszkujesz bądź zamierzasz zamieszkać w Polsce na dłużej lub na stałe? Chcesz uzyskać wiedzę niezbędną dla  udanego życia, pracy albo prowadzenia biznesu w kraju? Jeżeli na te pytania odpowiadasz TAK, koniecznie zaaplikuj na edukacyjno – integracyjny projekt dla obcokrajowców „Dobry start w Polsce”.Kto jest organizatorem projektu „Dobry start w Polsce”?

Organizatorami edukacyjnego projektu dla obcokrajowców „Dobry start w Polsce” są Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej oraz Fundacja Toruńska Inicjatywa Obywatelska.

Inne realizowane przez nas działania:

Coliving Travel House - w 2018 roku otworzyliśmy pierwszy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku coliving. Jest to idealna alternatywa między hotelem a hostelem – wynajmując u nas prywatne pokoje można poczuć się swobodnie jak w domu i nie trzeba martwić się o długoterminowe umowy czy kaucje. Do dyspozycji gości są też przestrzenie wspólne, np. wyposażona kuchnia czy przestrzeń coworkingowa.

Dobry blog o Polsce” - od lat prowadzimy pierwsze w Polsce medium obywatelskie w językach rosyjskim i ukraińskim. Poruszamy najważniejsze dla migrantów tematy: praca, podatki, edukacja i służba zdrowia oraz legalizacja pobytu. Popularyzujemy Wrocław i cały region Dolnego Śląska jako atrakcyjne miejsce pod względem inwestycji i prowadzenia biznesu.

Pierwsza w kraju międzynarodowa konferencja „Biznes w Polsce dla obcokrajowców”. Zgromadziła ona ponad 300 uczestników, głównie – początkujących przedsiębiorców ze Wschodu zamieszkałych w Polsce. Współorganizatorem była Fundacja Startup Poland. Wśród partnerów znaleźli się: Bank Credit Agricole, Honorowy Konsulat Ukrainy we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Bankowa, IT Corner i portal YaVP.pl.

Szkolenia, wymiany międzynarodowe, doradztwa personalne dla obcokrajowców w Polsce oraz projekty zrealizowane dzięki finansowemu i merytorycznemu wsparciu instytucji rządowych i samorządowych.

Zobacz również podsumowanie naszej działalności w roku 2018

Media o nas –  jesteśmy cytowani w polskich i zagranicznych mediach


Kto poprowadzi zajęcia, wykłady, warsztaty?

Wykłady, zajęcia, warsztaty i wycieczki będą prowadzić doświadczeni specjalisti z różnych branż.  Poznaj niektórych z nich:

Ewelina Wojciechowska – doktor w zakresie nauk o polityce i administracji. Z zawodu specjalista ds. public relations jak i ekspert ds. partycypacji obywatelskiej.  Prezes zarządu fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie public relations, media relations i webwritingu.

Maksym Wołosewicz – dziennikarz, bloger, specjalista w zakresie ustawodawstwa migracyjnego. Dyrektor i współzałożyciel Travel House – pierwszego colivingu we Wrocławiu. Prezes Zarządu Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.

Łukasz Solarski – ekspert w dziedzinie zakładania startupów, IT-specjalista, przedsiębiorca. Posiada wszechstronne doświadczenie w zakładaniu i rozwoju różnych form działalności gospodarczej, również przez obcokrajowców.

Łukasz Solarski, Ewelina Wojciechowska, Maksym Wołosewicz

Jestem obcokrajowcem i słabo znam język polski. W jakich językach się porozumiemy?

Nie martw się! Robocze języki projektu to polski, rosyjski, ukraiński. Niektórzy z naszych trenerów i pracowników również świetnie mówią po angielsku.


Chcę zostać wolontariuszem. Co będę robił?

Zaangażujemy cię do jednego z naszych projektów według twoich zainteresowań i możliwości.

Uwielbiasz poznawać nowych ludzi, pracować z tekstami, robić zdjęcia albo nagrywać video? Jeśli tak, to zaangażujemy cię do prowadzonego przez nas pierwszego w Polsce medium obywatelskiego w językach rosyjskim i ukraińskim – „Dobry blog o Polsce”.

Znasz języki obce? Lubisz podróże i podróżników? Interesujesz się hotelarstwem? Koniecznie zaangażuj się w działalność prowadzonego przez nas pierwszego we Wrocławiu colivingu Travel House. Jest to minihotel na wydłużone pobyty i doskonała alternatywa między hotelem a hostelem. Pokażemy Ci jak zarządzać takim obiektem, jak komunikować się z klientami i obsługiwać niezbędne do tego programy.

Lubisz się uczyć, pomagać ludziom, ale preferujesz pracę biurową? Zostań wolontariuszem w Sekretariacie Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej i Toruńskiej Inicjatywy Obywatelskiej.

W trakcie wolontariatu zdobędziesz ogromną wiedzę praktyczną w zakresie mediów obywatelskich, hotelarstwa (szczególnie – colivingów i coworkingów), biznesu oraz zasad działalności organizacji pozarządowych. Zdobędziesz doświadczenie w wielojęzycznym środowisku i weźmiesz udział w licznych wydarzeniach na terenie Wrocławia i Dolnego Śląsku. Wzmocnisz swoją znajomość języka polskiego. 


Jakie są Państwa dane kontaktowe?

Znajdujemy się pod adresem Bulwar Ikara 10, 54-130, Wrocław w budynku prowadzonego przez nas colivingu Travel House (znajdź nas również na Google maps).

Godziny pracy: poniedziałek – piątek od 13:00 do 18:00. W celu umówienia wizyty uprzejmie prosimy wszystkich zainteresowanych o uprzedni kontakt telefoniczny.

Sekretariat: kontakt@fpiwo.pl

Telefon: +48 579 514 917 (Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej)

*** ZAAPLIKUJ JUŻ TERAZ ***Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
Bulwar Ikara 10
54-130 Wrocław
E-mail kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000

Nasz coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube