środa, 14 sierpnia 2019

W ciągu ostatnich trzech miesięcy skupiliśmy się na rozwoju społeczności pierwszego wrocławskiego colivingu Travel House. Spotkania nietworkingowe, wycieczki po mieście, zwiedzanie wrocławskiego ZOO, Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego - to wszystko w ramach projektu „Travel House miejscem spotkań”. Projekt był współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Do udziału zaprosiliśmy naszych gości, wolontariuszy, partnerów i innych osób, które znają i wspierają na co dzień działalność Instytutu. „Zakładane cele zostały osiągnięte w bardzo dobrym stopniu. Udało się pobudzić społeczność międzynarodową skupioną wokół colivingu Travel House. Bardzo łatwo było zachęcić gości, partnerów i przyjaciół fundacji do wspólnej integracji w ramach wydarzeń zaplanowanych w projekcie”, - twierdzi Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej Maksym Wołosewicz.
Integracja społeczności Travel House, 1 czerwca 2019 r. 
„Większość osób pochodzi spoza Polski. Uczestnikami wydarzeń integracyjnych byli obywatele krajów takich jak Hiszpania, Korea Południowa, Ukraina, Mołdawia, Białoruś, Armenia i Stany Zjednoczone. Mieli okazje poznać też mieszkańców Wrocławia i dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat polskiej kultury. Głównym językiem komunikacji był j. angielski i rosyjski. Przyjazna atmosfera, otwartość i niezwykła łatwość w przełamywaniu „pierwszych lodów”, która towarzyszyła podczas spotkań świadczy o tym, że Wrocław jest miastem otwartym na inne kultury, dobrym miejscem spotkań.”, - twierdzi koordynator projektu Ewelina Wojciechowska z Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej.

Wydarzenie było współtworzone przez członków naszej społeczności w zakresie tworzenia programów poszczególnych spotkań. Przed każdym planowanym terminem spotkania pytaliśmy o pomysły i oczekiwania co do ich przebiegu. Dzięki tak przyjętej formule udało się zapewnić luźną atmosferę i poczucie, że każdy jest współtwórcą wydarzenia, a nie tylko gospodarze Travel House - od ich inwencji i zaangażowania wiele zależało.
Ekipa Travel House z ZOO Wrocław - 2019 r. 
W konsekwencji nie było tematów przewodnich ustalanych przed spotkaniem tylko w trakcie te tematy pojawiały się same i występowały osoby, którym udzielono głosu. Mogliśmy posłuchać o bardzo różnych pasjach, o specyfice pracy w Najwyższej Izbie kontroli czy w korporacji Apple albo o pomysłach na przyszłość, np. na własny ośrodek jeździectwa konnego.

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej 

Ważnym efektem projektu stało się nawiązanie nowych znajomości oraz wymiana doświadczeń i wiedzy praktycznej. Chcesz dołączyć do międzynarodowej społeczności Travel House we Wrocławiu? Obserwuj naszą stronę na Facebooku oraz stronę www.blogopolshe.pl 

Школа польского языка "Привет Вроцлав" (Witaj Wrocław) 

1 komentarz:

Dane rejestrowe

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej
Adres korespondencyjny:
Bulwar Ikara 10
54-130 Wrocław
E-mail kontakt@fpiwo.pl
Tel: +48 692 026 615
KRS 0000716903
NIP 8943124688
REGON 36942572000000

Nasz coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Statystyki strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube