środa, 4 listopada 2020

Zespół szkoły języka polskiego Witaj Wrocław tworzą doświadczeni lektorzy i managerowie zarządzający Sekretariatem Szkoły. Poznaj ich sylwetki!


RU - версия на русском


Kim jesteśmy?

Szkoła języka polskiego „Witaj Wrocław” jest prowadzona przez Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej, jedną z największych polskich organizacja pozarządowych działających w zakresie edukacji, turystyki i rozwoju przedsiębiorczości. Wspieramy osoby pochodzenia polskiego oraz posiadaczy Karty Polaka. Działamy również na rzecz integracji w polskim społeczeństwie migrantów z Białorusi, Ukrainy oraz innych obywateli zza wschodniej granicy. 

 

Maksym Wołosewicz - Dyrektor Szkoły Witaj Wrocław

Prezes Polskiego Instytutu Współpracy Obywatelskiej, obywatel Polski. Dziennikarz, bloger, specjalista w zakresie ustawodawstwa migracyjnego. W szkole zajmuje się obsługą słuchaczy w zakresie legalizacji pobytu, koordynuje pracę całego zespołu. Odpowiada za kwestie finansowe Szkoły. 


Dr Ewelina Wojciechowska - Wicedyrektor Szkoły Witaj Wrocław

Doktor nauk o polityce i administracji. Zawodowo od lat związana z polskim trzecim sektorem i polityką lokalną jako prezes zarządu Fundacji Toruńska Inicjatywa Obywatelska. W szkole Witaj Wrocław zajmuje się administracją i koordynacją prac lektorów. Prowadzi również zajęcia konwersacyjne w j. polskim.Nikita Bilous - pracownik Sekretariatu szkoły Witaj Wrocław

Student na Wyższej Szkole Bankowej na kierunku Zarządzanie, specjalizacja Trendy i design w marketingu. W szkole Witaj Wrocław wspiera bieżącą obsługę sekretariatu. Zajmuje się też promocją oferty szkoły, m. in. w mediach społecznościowych. Odpowiada za tworzenie treści w językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim.


Leonid Lanh - moderator Polskiego Klubu Dyskusyjnego

Leo jest człowiekiem wesołym, otwartym i szczerym. Wnosi pogodny nastrój w swoim otoczeniu. Uwielbia muzykę, śpiew, gry planszowe, gotowanie i naukę języków. Zna biegle j. polski dlatego w szkole Witaj Wrocław będzie moderował rozmowy słuchaczy w j. polskim na tematy ważne dla migrantów (np. praca, legalizacja, kultura) w ramach Polskiego Klubu Dyskusyjnego.
Karolina Smereka - lektor j. polskiego

Magister filologii niderlandzkiej i europeistyki (Uniwersytet Wrocławski). Ukończyła także studia podyplomowe Nauczanie języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uczestniczyła w wielu kursach dokształcających dla lektorów języków obcych. Prowadziła zajęcia grupowe z języka polskiego na poziomach od A1 do C1. Wśród kursantów były osoby z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Indii i Turcji. Pracowała zarówno z młodzieżą, jak i z dorosłymi.


0 komentarze:

Publikowanie komentarza

Kontakt

Polski Instytut Współpracy Obywatelskiej. Adres biura i korespondencyjny: Bulwar Ikara 10, 54-130, Wrocław. e-mail: kontakt@fpiwo.pl Numer KRS 0000716903 NIP 8943124688 REGON 36942572000000

Zobacz pierwszy coliving we Wrocławiu


Travel House we Wroclawiu

Zobacz nasz dobry blog o Polsce!


Хороший Блог о Польше

Popularne wpisy

Instytut na Facebooku

Wyświetlenie strony

free counters

Odwiedż nasz kanał na YouTube